Danas početak Godine vjere u biskupiji
Danas, 14.listopada, na dvadeset i osmu nedjelju kroz godinu u svim župama gospićko-sensjke biskupije obilježava se početak Godine vjere, a koju će i službeno danas u Otočcu na godišnjem skupu Župnih pastoralnig vjećnika iz cijele biskupije ( njih oko 250 ) predstaviti i otvoriti naš biskup mons. dr. Mile Bogović.

Središnje misno slavlje u našoj Crkvi u 11 sati predvodio je i propovijedao mons.mr.Tomislav Šporčić koji je u svojim razmišljanjima kazao kako mi imamo kršćanske korjene od stoljeća sedmog. Europu je stvorilo kršćanstvo i prije EU. Također i pravoslavlje ima kršćanske korjene. Župnik je naglasio neke poruke iz biskupove poslanice prilikom otvaranja Godine vjere na današnji dan. Nedjelju je ustanovilo kršćanstvo, nedjeljom su ljudi slavili Boga, družili se, slavili Evanđelje.

Danas se nedjelja uzela za neke druge sadržaje kao sport i lov. Danas ima više osoba u sportu i lovu nego na svim misama. U ovoj Godini vjere nastojmo da vjera bude u našim srcima, lako će usta ispovjedati ako je vjera u srcu. Vjera nije privatna stvar. Mnogi naši političari posežu da je vjera privatna stvar. Vjeru treba svjedočiti. Nemojte se bojati prekrižiti. Pozdravite se sa umjesto "Dobar dan" - " Hvaljen Isus i Marija ", ako vam je srce daleko teško ćete to izgovoriti. Javno svjedočite vjeru. Nastojmo pokušati da u nama vjera bude u srcu i na ustima - zaključio je župnik.

Euharistijsko slavlje animirao je crkveni zbor a za orguljama bila je s.Ljubomira Lešić.

Župnik je danas i predstavio vjernicima letak - biltem povodom hodočašća Gospićko-senjske biskupije u Mariju Bistricu u Godini vjere u subotu, 27. listopada 2012. godine i pozvao vjernike da se odazovu u što većem broju.