Misijska nedjelja
Danas 21.listopada , na 29.nedjelju kroz godinu obilježava se misijska nedjelja na kojoj smo svi pozvani učiniti nešto za najpotrebitije. Središnje euharistijsko slavlje u 11 sati u crkvi Presvetog Trojstva predvodio je i propovijedao mons.mr.Tomislav Šporčić generalni vikar biskupije i otočki župnik.

U svojim razmišljanjima župnik je kazao - onaj koji želi biti prvi neka bude sluga svima. Učinimo ono što možemo, ne čekajmo velika čuda od političara. Krenimo od sebe i promijenimo svijet. Dobro koje činimo možda jest kap u moru, ali bez te kapi, ne bi bilo mora. Tako bez tvog doprinosa, ne bi ni bilo prinosa. Kad govorimo o Misijama danas, koju radosnu vijest Crkva danas treba svijedočiti ? Isus je nama došao pokazati neizmjernu ljubav. Obratite se Bogu, uložite svoj život, dati sebe, da bi mogli živjeti. Crkva je misionarska po naravi, svatko od nas je pozvan da naviješćuje, da misionari. Počeli smo Godinu vjere, a vjerovati znači pustiti se u Isusovu logiku "daj mi i dat ću ti stostruko, kucaj i otvorit ću, traži i naći ćeš". A svi mi danas Isusovi smo učenici koji imaju zadatak širiti Radosnu vijest.

Danas na svim svetim misama sva milostinja - dobrotvorni prilog koji će se skupiti proslijediti će se za misije, za one najsiromašnije. Doista: „Ne reci svome bližnjemu: “Idi i dođi opet, sutra ću ti dati”, kad možeš već sada.“

Euharistijsko slavlje animirao je crkveni zbor a za orguljama bila je s.Ljubomira Lešić.