VIS "Trinitas" proslavio prvi rođendan
Mali zbor otočke župe Presvetoga Trojstva VIS "Trinitas", koji redovito pjeva na večernjoj nedjeljnoj misi, skromno je proslavio svoj prvi rođendan odnosno godinu dana svoga postojanja i rada. Zbor je osnovan koncem rujna prošle godine, a prvi put je na sv. misi u crkvi pjevao 16. listopada 2011. Budući da je prošle nedjelje bilo slavlje početka Godine vjere, zbor je proslavu svoje "prve glazbene svjećice" upriličio na misi svjetskoga Misijskog dana, u nedjelju 21. listopada. Članovi zbora lijepo su pjevali Bogu na slavu, molili za potrebe Misija ter, kao i veliki broj vjernika – među kojima je bila i skupina talijanskih hodočasnika - darovali poneku kunicu za naše misionare u Africi. Na kraju mise zbor je u malom "dodatku" otpjevao tri pjesme, a pjesmu "Anđelu čuvaru", s kojom je nastupio u Solinu na Papa festu 7. listopada, čak dvaput uz glazbenu podlogu, što je prisutnim vjernicima bilo posebno lijepo iznenađenje.

Potom su svi bili pozvani na druženje u župnoj dvorani, gdje su se počastili finim kolačima koje su pripremile članice zbora, komentirali su godinu koja je "projurila" i planirali buduće "nove radne pobjede". Iznenađenje je bila torta s jednom svjećicom - zajedno su je s don Anđelkom "puhali" svi članovi zbora i, da ne bude tužna, pojeli svu podlogu na kojoj je stajala... VIS "Trinitas" svima zahvaljuje na pomoći, kao što je to i don Anđelko učinio na kraju mise, u prvom redu župniku mons. Šporčiću ter sponzorima, kao i svima onima koji na bilo koji način podupiru rad zbora, a posebno onima koji redovito dolaze na nedjeljnu večernju sv. misu da zajedno s "Trinitasom" modernim glazbenim izričajem slave Presveto Trojstvo.