Svetkovina Bezgrešnog začeća BDM

Danas 8.prosinca na svetkovinu Bezgrešnog začeća BDM na Poljicima u Otočcu u istoimenoj crkvi svetu misu predvodio je i propovijedao mons.mr.Tomislav Šporčić – generalni vikar Gospićko-senjske biskupije i otočki župnik u zajedništvu s don. Jurom Ladišić – pastoralnim suradnikom za slijepe i slabovidne.

U homoliji mons.Šporčić je kazao: Marija, premda još od začeća očuvana od svakog grijeha, bila je potrebita navještaja „Gospodin je s tobom“ i riječi ohrabrenja „Ne boj se“. Time nas evanđelje uči da život vjere ne može biti sveden na nadmoć na zlom i borbu protiv grijeha. Vjera je više od toga. Pa kad i bismo u potpunosti ovladali svojom slabošću i pobijedili grijeh, ostali bismo potrebiti onoga božanskog „ Ne boj se „ jer vjera u nama rađa sveti strah i odnos pun povjerenja. Marija postaje znakom nade u trenucima kada puno toga izgleda pokvarljivo i nestalno, kad nam nedostaju sigurni oslonci, vjera u ljude i ljudske institucije, vjerodostojnost stavova i istinitost riječi, podudarnost obećanja i čina. Anđeo koji je pohodio Mariju ostavio je svoje riječi u nama. On nam pokazuje i znakove Božjega približavanja, njegove prisutnosti. Bog je blizu tamo gdje se umnaža radost, gdje se raspršuje strah i gdje boravi životnost.

Pučko pjevanje predvodila je s.Judita.

/ bib /