Sprovod Đuke Čančara
Dana, 5. studenog o. g. u župi Sv.Križa Vaganac bio je sprovod za pok. Đuku Čančara, oca mons. Mile Čančara, župnika i dekana u Gospiću.

Sa suproguom Jelkom r. Kukuruzović odgojili su sedmero djece: tri kćeri i četiri sina. Jedan je već pokojni. A sin Mile je svećenik. Pokojni Đuka rođen je 1936 godine.

Umro je prošle nedjelje, 4. studenog nakon duge i teške bolesti. Sprovodne obrede uz dvadesetak svećenika te mnoštvo vjernika vodio je generalni vikar mons. Tomislav Šporčić.

Isti je u homiliji istaknuo čvrstu vjeru i jasan hrvatski i narodni osjećaj ove obitelji i ovdašnjih vaganačkih župljana. Svjedočiti vrijednosti obiteljskog života u ovom našem vremenu je osobito potrebna i blagoslovljena. Iz snage vjere puno se toga može podnjeti jer je jasnoća smisla i cilja života. Vjera nam omogućuje da jasno možemo vidjeti i prihvaćati u ljubavi radosne i žalosne trenutke svoga života. U toj vjeri i pokojni je podnosio brigu za broju obitelj, progonstvo u domovinskom ratu, povratak i teškoće obnove te na kraju i tešku bolest i samu smrt. Biskup je u svom sućutnom pismu rekao da je već ovdje na zemlji prošao svoje čistilište.

Budući je mons. MileČančar župnikovao u više župa (Josipdol, Viškovo, Senj i sada Gospić) na sprovodu je nazočilo veliki broj vjernika iz tih župa, a najviše iz Senja, među njima bio je i pjevača koji su
na sprovodnoj misi predvodili pjevanje.

Na samom groblju u ime svećenika Riječke nadbiskupije sućut je izraio mons. dr. Milan Šimunović, te na samom kraju riječ zahvale svima, a osobito liječnicima rodbini i majci Jeli sin monsinjor Mile.

Neka Gospodin udijeli pok.Đuki svoj mir i pokoj vjenčni!