Župna kateheza mladih
Kako naša župa ima i župnu katehezu koja je organizirana za sve razrede od 1. do 8. te posebno kao priprava za sakramente Potvrde i Euharistije.

Župna kateheza odvija se i u različitim skupinama, gdje je mogućnost sudjelovati, kao animator i kao organizator.

Redovito se održavaju susreti za roditelje prvopričesnika i krizmanika. Ovom prigodom predstavljamo prof.Ivana Gomerčić koji vodi grupu kandidata za pripravu sv.Potvrde, sedmih razreda. Redovito poslije nedjeljne sv.Mise u dvorani Pastoralnog centra održava se kateheza, osvrt na čitanje evanđelja i razmišljanje, voditelj čita krizmanicima poučni tekst.

Kad razmišljamo o razlozima koji su nas naveli da se odazovemo pozivu za pripremu na sakramenat Svete Potvrde, uvjereni smo da je to bio samo naš posao. Međutim, Bog je onaj koji nas zove i sve što činimo odgovor je na njegov poziv koji nas predsusreće.

„Kad Bog zove, čovjek pred njegovim pozivom ne može ostati nezainteresiran. Ako nas Bog zove, to znači da on želi da mi budemo drukčiji...Ako se Bog na poseban način obraća nama, to znači da namjerava u svakome od nas ostvariti jedan plan...“