Godišnja sjednica Biskupijskog pastoralnog vijeća
U subotu, 17. studenog u Pastoralnom centru Mukinje na Plitvicama. Održana je redovna godišnja sjednica Biskupijskog Pastoralnog vijeća. Bisku mons. Bogović je sazvao sjednicu, a u njegovoj odsutnosti sjednicu je vodio generalni vikar mons. Tomislav Šporčić. Kratko razmatranje na početku susreta održala je č.s. Robertina Medven, tajnica BPV. Ona je pročitala i zapisnik prošlogodišnje sjednice.

Potom je predavanje "Prikaz Katekizma Katoličke Crkve" održao župnik u Ogulinskom Zagorju vlč. dr. Željko Blagus, koji je kratko naveo izvore katoličkog učenja, protumačio glavne dijelove Katekizma, naglasio razne pastoralne "ekscese" koje su poneki opravdavali koncilske promjene i slično, spomenuo glavne dijelove KKC ( Katekizma Katoličke Crkve ), te naglasio posebno četvrti dio o molitvi koji bi za svakog vjernika i svećenika trebao biti najvažniji. U današnjem vremenu mnogi kršćani puno toga znaju iz teologije, pedagogije i drugih predmeta. No, moltiva je izgleda ipak unajvećoj krizi.

Stoga se u raspravi i najviše govorilo o molitvi i kako podići kvalitetu molitve u našim sredinama. Vjeronauk bi nas prije svega tebao naučiti moliti. Pa ni onaj vjeronauk u školi ne bi smio biti bez molitve.

U drugom dijelu sjednice o govorio je mosn. Tomislav Šporčić i to o Biskupijskom pastoralnom planu u godini vjere:
a) glavni susreti na razini biskupije;
b) organiziranje Tečaja vjere za zupne suradnike u Otočcu i škole animatora za mlade.

Pojedini odbori BPV-a podijeli su svoje izvjeešća i planove rada za ovu godinu. S time je sjednica završena.

Generalni vikar mons. Tomislav Šporčić uvodi u radni dio sjednice BPV-a u Pastoralnom centru - Mukinje (Plitvice)