Bezgrešno začeće BDM - subota
Blagdan Bezgrešnog Začeća Blažene Djevice Marije, slavi se 8. prosinca, svete Mise zornica u 6,30 sati u župnoj crkvi u Otočcu, a u 11,00 sati misa na Poljicima u Crkvi Bezgrešnog začeća BDM.

Blagdan Marijinog začeća je svečanost cijeloga čovječanstva: to je blagdan u kojemu se radi o konačnom savršenstvu. Perfekcija, savršenstvo su težnje današnjeg vremena.

Marijino začeće ili Marijino izabranje može, za nas, u ovom adventskom vremenu biti poticaj da razmišljamo o našem izabranju, o tome što Bog planira sa nama. On ne zahtijeva od nas savršenstvo od rođenja kao što je to bio kod Marije, milosni dar.

Mi smo ljudi s granicama i nesavršenostima. I kao takvi smo pozvani da radimo na savršenstvu za vječni život.