Božićna ispovijed u Otočkom dekanatu
U župama otočkog dekanata po tradiciji će se u predbožićnom vremenu upriličiti pokorničko bogoslužje, kako bi vjernici imali prigodu zajedno slaviti sakrament pomirenja i tako se cjelovito duhovno pripraviti za proslavu Gospodinova Rođenja. Raspored ispovijedi po župama svećenici su dogovorili na nedavnom dekanatskom sastanku, i svi će pomagati jedni drugima, tj. u svakoj će župi ispovijedati nekoliko svećenika.

Raspored ispovijedi u otočkom dekanatu:

- 16.12. (nedjelja) u 17,00 sati Brinje i Vratnik,

- 17.12. (ponedjeljak) u 17,00 sati Kompolje i Švica,

- 18.12. (utorak) u 17,00 sati Križpolje, Stajnica i Jezerane,

- 19.12. (srijeda) u 17.00 sati Sinac i Vrhovine,

- 20.12. (četvrtak) u 17,00 sati Ličko Lešće i Prozor,

- 21.12. (petak) u 17,00 sati Otočac (odrasli, a djeca u subotu u 8,30),

- 22.12. (subota) u 16,00 sati Kuterevo i Krasno.

U žurbi oko raznih priprema za slavlje Božića i božićnih blagdana, ne zaboravimo najvažnije – duhovnu pripravu kroz svete sakramente. Pozovite i potaknite također druge, posebno one koji su se duhovno zapustili. Ako imate u obitelji ili u susjedstvu starije ili nemoćne koji ne mogu doći na pokorničko bogoslužje, javite župniku pa će ih pohoditi po dogovoru.

Kad ideš na sv. ispovijed ili na sv. misu, javi se (barem ponekad) susjedu - možda će mu to jednom biti poticaj da pođe s tobom. Dobro je da vjernik, kad ide raditi neku korisnu stvar, potakne i druge. Kršćanstvo je POZIV, ali on bi se trebao odbijati od nas kao jeka u planini, tj. putovati od uha do uha... Sv. Ivan Vianney, župnik arški, rekao je: 'Čuti ili ne čuti napučuje i nebo i pakao!' Blago onima, koji imaju profinjen sluh za svaki Božji poziv, svaki tihi zov i šapat milosti...

Prisjetimo se PET STVARI POTREBNIH ZA DOBRU SV. ISPOVIJED:

1. Promisliti grijehe.
2. Pokajati se za grijehe.
3. Čvrsto odlučiti da više nećemo griješiti.
4. Pravo i skrušeno ispovjediti sve svoje grijehe.
5. Izvršiti naređenu pokoru.
--------------------------------
A.K.