Program proslave Fabijanove !
Program proslave Sv.Fabijana i Sebastijana suzaštitnika župe i dan Grada Otočca - zaštitnika Gacke doline.

Od srijede 16. do nedjelje 20.siječnja 2013.Svaki dan u 18 sati svečana je sv.misa i propovjed i od 17,30 sati mogućnost ispovjedi.

SRIJEDA, 16. siječnja

18,00 sati - misa u crkvi Presvetog Trojstva predvodi župnik mons. Tomislav Šporčić, a propovijeda vlč. Josip Šimatović. Pjeva Veliki župni zbor sv. Cecilije,

19,00 sati - u Gackom pučkom otvorenom učilištu Otočac predstavljanje knjige dr. Josipa Jurčevića Prikrivena stratišta i grobišta jugoslavenskih, komunističkih zločina.

ČETVRTAK, 17. siječnja
Dan župa: Ličko Lešće i Prozor, Sinac, Ramljane, Čanak i Dabar.
18,00 sati - sv. misu predvodi don Anđelko Kaćunko. Na sv.misi pjeva zbor Trinitas.

PETAK, 18. siječnja
Dan župljana Švice, Kompolja, Brloga, Brinja, Letinca, Križpolja, Jezerana, Lipica i Stajnice.
18,00 sati - sv. Misu predvodi mons. mr.Tomislav Rogić, župnik i dekan udbinski. Na misi pjeva Veliki župni zbor Sv. Cecilije.

18,00 sati - u Gackom pučkom otvorenom učilištu Otočac predstavljanje zbornika prof.dr.sc. Željka Holjevca GACKA U SREDNJEM VIJEKU.

SUBOTA, 19.siječnja

Dan Kutereva i Krasna, Donjeg i Gornjeg Kosinja.

18,00 sati- sv.misu predvodi vlč.mr.Marinko Miličević, kancelar gospićko-senjske biskupije. Na misi pjeva Mali (dječji) zbor pod vodstvom gđe. Gabrijele Degorivcija i s.Ljubomire Lesić.

NEDJELJA, 20. siječnja
DAN GRADA OTOČCA - BLAGDAN SVETOG FABIJANA I SEBASTIJANA

9,00 sati - sv. misa za vjeroučenike od 1. do 4. razreda, sv. misu predvodi generalni vikar Gospićko - senjske biskupije, mons. Tomislav Šporčić,
10,00 sati - polaganje vijenca kod Spomenika hrvatskim braniteljima Domovinskog rata,
10,30 sati - svečana procesija od župnog stana, parkom, središtem grada Otočca do ulaza u crkvu Presvetog trojstva i svečana sv. misa koju predvodi vrhbosanski nadbiskup i kardinal Vinko Puljić,

12,30 sati - svečana sjednica Gradskog vijeća Grada Otočca (Gacko pučko otvoreno učilište Otočac)
- prigodni govor predsjednice Gradskog vijeća Grada Otočca, Slavke Bogdanić,
- prigodni govor Gradonačelnika Grada Otočca, Maria Barkovića,
- prigodni govori gostiju,
- svečana dodjela javnih priznanja Grada Otočca,
- prigodni kulturno - umjetnički program.
18,00 sati - sv. misa koju predvodi don Anđelko Kaćunko. Pjeva zbor Trinitas.