Bogoslužje - Služba Riječi za kraj školske godine
Danas, 14.lipnja u 8 sati u župnoj crkvi Presvetog Trojstva u Otočcu za učenike prijepodnevnog turnusa Osnovne škole Zrinskih i Frankopana održano je kratko Bogoslužje - Služba Riječi, koje je predvodio mons.mr.Tomislav Šporčić generalni vikar biskupije i otočki župnik.

Na početku Službe Riječi župnik je pozdravio sve učenike, nastavnike, profesore i ravnateljicu škole Luciju Sekula.

Predovoditelj je istaknuo potrebu zahvaljivanja u vjerničkom životu. Kršćanin zahvaljuje jer vjeruje da sve što ima i što jest dar je Božji. Vjeruje da ga Bog ljubi, a svakovrsni darovi poput dara škole i znanja znak su te ljubavi. Praznici iako sama riječ sugeriran prazninu nesmiju biti “prazni”. Treba ih ispuniti dobrim djelima družeći se s prijateljima, s dobrom knjigom, lijepom i korisnom zabavom, pomaganjem u kući i drugdje gdje se nađemo. Potrebno je izbjegavati dosadu. A zato je potrebno planirati čime se preko dana baviti te ustrajati u dobru, izbjeavati zlo.

Učenici sa svojim nastavnicima bili su pažljivi i sabrani. Lijepo su u bogoslužju odgovarali i pjevali.

Svima želimo ugodne praznike !

Članovi Malog zbora sa s. Ljubomirom Lešić predvodili su pjevanje na Bogoslužju Riječi.