Mala ponoćka
Mirno,dostojanstveno kako i priliči blagdanu Božića Otočani su proveli noć uoči samoga dana kada se rodio Isus.

Prije mise ponoćke u prepunoj župnoj crkvi, u 19.45 sati djeca su imala prigodni program uz recitacije i pjesmu te su izveli božićni mjuziklić "Božiću raj nam daj ". U toj pjesmi hvale najača su djeca svojom prošnjom i molbom - za dar života, vjere,ufanja i ljubavi. Divna je ovo noć, sveta noć.Stoga smo i mi najmlađi sretni da vas sve skupa možemo toplo pozdraviti u ime upravo jednog Djeteta koje nas je ovdje sve skupa i ujedinilo.

Malu ponoćku u 20,00 sati predvodio je mons.mr.Tomislav Šporčić, župnik i generalni vikar biskupije sa suslaviteljem vlč.Jurom Ladišić, pastoralnim suradnikom za slijepe i slabovidne . Večerašnja propovijed mnoge vjernike natjerala je na razmišljanje.

Ova jedinstvena, božićna, sveta noć objavljuje nam da je da Bog u spašavanju čovjeka – svog najdražeg bića na zemlji, izabire put nejake, bespomoćne ljubavi i pokreće revoluciju srca. Ovo je i vrijeme kada se puno govori o miru – evanđelje mise polnoćke završava isto tako dobro poznatom rečenicom: Slava na visinama Bogu, a na zemlji mir ljudima, miljenicima njegovim. U našem užurbanom i nemirnom vremenu i taj se poziv čini ugašenim i strašno tihim jer nam se čini da je sve manje mira oko nas pa i u nama. Sve do trenutka kada se i u nama rodi Bog, kada se priznamo malenima i kada se privijamo na Očeve grudi. Beskraji mir koji samo tako možemo osjetiti jest onaj mir koji ovaj svijet ne može dati ali koji nam ga ne može ni oduzeti. Mir koji tada izlazi iz našega srca svjedoči nam da mali Emanuel – Bog s nama uistinu to i jest, za sav svijet, mene osobni, danas i uvijeke !

Liturgijsko pjevanje uveličao je dječji pjevački zbor predvođen Gabrijelom Degoricija za orguljama i s.Krešimirom Vuleta.