Kršten Karlo Grčević
Danas, 14.srpnja, na 15.nedjelju kroz godinu središnje euharistijsko slavlje u 11 sati predvodio je i propovijedao mons.mr.Tomislav Šporčić generalni vikar biskupije i otočki župnik, uz asistenciju vlč.Josipa Šimatović.

Današnje Evanđelje čitao je vlč.Josip Šimatović, a u svojoj propovijedi župnik je kazao:
Kršćanin bi htio znati što Bog od njega traži, što bi trebalo činiti. Da bi smo to saznali, ne moramo tražiti negdje daleko; to nam je sasvim blisko i razumljivo. Ne treba nikuda putovati, jer je Božja riječ posijana u čovjekovo srce u njegovu savjest. Rađena je taman po čovjekovoj mjeri, jer ju je Bog dao da se ona vrši, da se živi. Možda smo danas, čim smo čuli prve rečenice odlomka Evanđelja, Isusove priče o milosrdnom Samarijancu, pomislili: "Pa to smo već toliko puta čuli, sve nam je to tako poznato". Milosrdni Samarijanac iz Isusove priče prava je slika milosrdnog Boga koji se približava ranjenom čovjeku. Kako mi postajemo bližnji drugima? Tko je moj bližnji? Bližnji nije samo rođak, sunarodnjak, prijatelj, učenik, nego svaki čovjek, dapače i onaj koga ne smatramo prijateljem. Dakle, nisu nam bližnji samo ukućani, niti samo katolici, niti samo pripadnici moga naroda, nego ljudi svih naroda i svake vjere i uvjerenja, pa i oni koji nisu vjernici, ne samo pripadnici nekog pokreta ili stranke nego svi, a neprijatelja kršćanin - barem što se njega tiče - ne bi trebao imati - kazao je u svojim razmišljanjima mons.Šporčić.

Novim članom župne zajednice danas je postao Karlo Grčević, sin Tomislava i Marije koji je danas kršten.

Euharistijsko slavlje animirao je crkveni zbor a za orguljama bila je s.Ljubomira Lešić.