Gospa Karmelska - Ribarska u Senju
U utorak, 16.ov. mj. u senjskoj katedrali i gradu Senju proslavljen je blagdan Gospe Karmelske, koju Senjani nazivaju i ribarskom, na najsvečaniji način. Sv. Misu i procesiju predvodio je biskup mons. dr. Mile Bogović
a suslavili su uz domaćeg župnika vlč. dr. Richarda Pavlića susjedni svećenici te kanonici Senjskog Kaptola u svojim kanoničkim odorama. Nakaon Sv. Mise bila je procesija po Gradu Senju. Na misi i u procesiji pjevao je Senjski Župni zbor. U procesiji je glazbom pratio i Puhački orkestar DVD-a Senj. U proceisji se nosi kip Gospe Karmelske - ribarske kojeg nose ribari. Mnoštvo pobožnog svijeta prati Gospu u procesiji a kojima je to teško prate to sa svojih prozora ili obližnje hladovine s koje mogu sve pratiti.
Trodnevnu pripravu za ovo slavlje vodio je ovogodišnji mladomisnik vlč. Nikola Prša.

Članovi Senjskog Kaptola - kanonici Gospićko-senjske biskupije s biskupom mons. dr. Milom Bogovićem u senjskoj katedrali nakon svečanog slavlja sv. Mise i procesije u Senju, 16. 7. 2013.

Mnogi su pristupili k svetoj Pričesti