Roditeljski blagoslov mladomisnika Šimatovića
Dan za pamćenje u Vivozama, u Otočcu, u Gackoj, počeo je roditeljskim blagoslovom, koji je majka Gordana Šimatović podijelila svome sinu svećeniku Josipu Šimatoviću ispred obiteljske kuće u Vivozama nakon uvodne riječi generalnog vikara mons.mr. Tomislava Šporčića, a u nazočnosti mnoštva Gačana koji za tu priliku nisu žalili truda dopješačiti do Šimatovićeve kuće.

Nakon blagoslova formirala se procesija u kojoj se išlo do župne crkve Presvetog Trojstva. U procesiji su sudjelovali, osim brojnih svećenika i bogoslova, članova župnih zborova, vjernika iz mnogih župa Otočkog dekanata, ali i Josipovih gostiju iz Gospića, Ogulina, Rijeke, Zadra, također i puhački orkestar DVD-a Otočac, Otočki graničari, FD Otočac, KUD Lipa Sinac, Društvo Hrvatska žena Otočac itd.

Na fotografijama donosimo sam blagoslov, ali i dio ugođaja kod Josipove kuće.

Više fotografija pogledajte na portalu www.glas-gacke.hr