Mlada misa Josipa Šimatović
Mladomisnik, vlč.Josip Šimatović u nedjelju 21.srpnja, u crkvi Presvetog Trojstva u Otočcu proslavio je svoju mladu misu. Program proslave započeo je u 10,30 sati okupljanjem i roditeljskim blagoslovom ispred obiteljskog doma i procesijom do crkve gdje se slavila mlada misa.

Svečanosti mladomisnika prisustvovali su brojni mještani Otočca i okolice, Brinja, Lešća, Sinca, Kompolja, Brloga, Švice, Gospića, Senja, Zadra, obitelj, prijatelji, sedamnaest svećenika iz dekanata i biskupije, bogoslovi. Više stotina vjernika naša crkva nije mogla primiti iako je bila otvorena kora-galerija.
Propovijed na mladoj misi imao je vlč.Nikola Turkalj biskupijski ekonom i predstojnik Katehetskog ureda u biskupiji.

Katedralni mješoviti zbor iz Senja pod vodstvom Ivana Prpić-Špike animirao je pjevanje staroslavenske mise.
Kako je ovo povjesni događaj za našu župnu zajednicu spomen na slavlje Mlade mise koja je zadnja bila prije 33 godine objaviti ćemo u više nastavaka današnjeg slavlja, od propovjedi, obraćanja župnika, obraćanja zamjenika gradonačelnika i člana ŽPV, te mladomisničkog blagoslova i zahvale.