Dabrani napunili crkvu
U nedjelju, 28. srpnja o. g. slavili smo sv. Misu i u crkvi Sv. Mihovila u Dabru. Inatoč velikoj vrućini u 14,30 sati u crkvi se okupio priličan broj vjernika nakon što im je župnik javio telefonski da je slobodan i da će doći u Dabar. Neki su došli u svoje kuće koje imaju u dabru da bi ličkom i noći ugodnoj temperaturi mogli dobro odspavati. Ujedno posjete grobove svojih pokojnika, vide one koje nisu dugo vidjeli i usput popričaju. Dabar kao i toika druga mjesta mogu oživjeti samo na taj način da oni koji su odselili dolaze u obilazak i bar kraći boravak. Možda bi neki mogli i stalno.

Župnik je danas u homiliji govorio o molitvi koju Isus uči svoje učenike, a to je molitva Očenaša. Ona predstavlja prije svega istinu da se moli onoga u kojega se ima povjerenja. A Bog je naš Otac u kojeg možemo imati najveće povjerenje. Mi molimo prema logici Očenaša najprije da se slavi ime Božje ovdje na zemlji kao i na nebu. Molimo za kruh svakidašnji i to onaj kruh tjelesni i duhovni, molimo da nas Gospodin očuva od napasti, a osobito je važno moliti za oproštenje grijeha. Otpusti nam duge naše - kako i mi otpuštamo dužnicima svojim. Moliti za oprost i davati oproštenje je najbolji uvijet da nam molitva bude efikasna - učinkovita koja povezuje svaku drugu molitvu.