Kršten Mateo Ostović
Na 17.nedjelju kroz godinu ( 28.07.) središnje euharistijsko slavlje u 11 sati predvodio je mons.mr.Tomislav Šporčić generalni vikar biskupije i otočki župnik.

U zajednicu krštenih primljen je i mali Mateo Ostović, sin Zvonimira i Jelene rođ.Starčević.

U svojim razmišljanjima župnik se osvrnuo na današnje Evanđelje te kazao kako treba moliti s pouzdanjem. Prema Bogu trebamo imati pouzdanje, znati mu se moliti. Zašto se ljudi malo mole, zato što se Boga boje. Mi slavimo i častimo Boga. Ostanimo jednostavni i ponizni. Tko ne moli ne koristi svoje nebesko građansko pravo. Molitva nas čini vjernicima i da smo stanovnici neba, a ne samo zemlje - kazao je župnik.

Euharistijsko slavlje animirao je crkveni zbor a za orguljama bio je mladi ministrant Kristijan Pajdaković - polaznik osnovne glazbene škole u Otočcu.