Građevinski radovi na zgradi Pastoralnog centra
Već nešto manje od mjesec dana u župnom dvorištu, na zgradi Pastoralnog centra izvode se građevinski radovi, i to na stavljanju žbuke i fasade na sveukupnim vanjskim zidnim plohama. Ova zgrada građena je od 2002 - 2004. godine, ali do sada je bila bez žbuke i fasade. Glavni sadržaji ove zgrade su višenamjenske dvorane (veće i manje). One su u tijeku pastoralne godine vrlo dobro korištene. U prvom redu koriste se za župni vjeronauk svih uzrasta vjeroučenika. Nedjeljom nakon nedjeljnih sv. misa one su sve u funkciji. U njima se održavaju vježbe pjevanja za sva tri župna zbora (Dječji zbor, zbor Trinitas i Veliki župni zbor "Sv. Cecilija") U njima se održavaju: Tečajevi o braku za zaručnike tri turnusa godišnje, sjednice Župnog pastoralnog vijeća, Tečajevi vjere za sudionike s terena čitave Gospićko-senjske biskupije, ministrantski susreti i sve što već dođe po pastoralnom programu (tribine, roditeljski sastanci i drugo) Zimi se nastoji dvorane zagrijavati prema potrebi. Nakon toplinske žbuke koja je postavljena bit će lakše zagrijavanje.
Radovi na ovom objektu ovog će tjedna biti završeni, a slijede radovi na saniranju žbuke na vanjskim plohama opside župne crkve Presv. Trojstva. Naime, kako je znano zidovi pred desetak godina "opasno" su tunuli u zemlju. I bila je velika opasnost da dođe do poptunog obrušavanja.

U kolovozu i rujnu 2004. izvedeni su na njoj veliki radovi tzv. "podpilotiranja", povezivanja i betonskog injektiranja s vanjske i njutarnje strane. Nakon što se je "uglavnom" statika učvrstila i pokazala određenu "izdržljivost" odlučili smo sanirati i vanjsku fasadu koja je pri radovima bila oštećena. Nadajmo se da će i u buduće sve biti na miru.

T. Šporčić, župnik