Mali ali snažni !
Mali pjevači danas u 9 sati su pjevali kao malobrojni. No, pokazali i drugima da ih idućih nedjelja treba biti znato više. Prestale su ljetne vrućine, vratili se s odmora (mora), a približila se i škola. Sve to poziva na veća okupljana i na sv. Misi.
-------------
Danas, 25. kolovoza prijepodnevne sv.Mise predvodio je župnik mons. Tomislav Šporčić. Župnik je propovijedao na temu današnjeg evanđelja. Posebno se zadržao na rečenici gdje Isus govori da je potrebno ući na uska vrata i za se je potrebno boriti. Isus ne odgovara na pitanje slušatelja koje glasi: Da li je mali ili veliki broj onih koji se spašavaju. Isus koristi situaciju da pouči kako je potrebno zalaganje za kraljestvo Božje, kako je potrebno osobno susretanje s Gospodinom kako bi nas on prepoznao. Pri ulazu na mala vrata omogućava se da mi Gospodina upoznamo i da On nas prepozna već ovdje kako bi nas prepoznao i u drugom životu. Često ljudi i u vjeri više teže za upoznavanjem i ispunjavanjem nekih svojih "znatiželja" koje ne koriste ni svojim ni tuđem spasavanju. Samo osobni susret s Gospodin je spasavajući i on daje život. Spasenje se ne postiže u nekakvom mnoštvu i grupaciji, pa kao da se ono može postići i ulažom na neka sporedna ili široka vrata gdje se pojedinac može maskirati. U Gospodnju zajednicu ulazi se na vrata koja je postavio domaćin i koja je on odobrio za ulaženje u njegovu kuću. No, to traži borbe i napora, zauzimanja, angažiranosti u svako vrijeme. Uz zajediništvo s Gospodinom to je moguće. Jer samo je on koji nas može spasiti.