Bogoslužje - Služba riječi za početak školske godine
Danas, 2.rujna, prvog dana škole u župnoj crkvi Presvetog Trojstva u Otočcu održano je Bogoslužje - Služba riječi odnosno molitva blagoslova za učenike, na početku nove školske godine.

Služba riječi - bogoslužje za učenike srednje škole bila je u 9 sati dok su u 10 sati u crkvi bili učenici i djelatnice OŠ Zrinskih i Frankopana. Župnik i generalni vikar biskupije mons.mr.Tomislav Šporčić pozdravio je učenike, nastavnike, profesore i roditelje na početku te djeci poželio uspjeh, zamolio je Gospodina da ih trajno prati pomoću kako bi ostvarili životni sklad započet na krštenju te da blagoslovi njihov trud i nastojanje.

U svojim razmišljanjima protumačio je današnje Evanđelje te kazao kako odgoj nije informacija nego formacija djeteta da raste u mudrosti i znanju.

Bogoslužje je animirao dječji zbor predvođen s.Ljubomirom Lešić i vjeroučiteljem prof.Dariom Košćak.

( djeca pažljivo slušaju propovjed župnika )