Blgadan rođenja BDM - Mala Gospa
Danas, 8.rujna je blagdan rođenja BDM - Mala Gospa. Središnje euharistijsko slavlje u župnoj crkvi predvodio je i propovjedao mons.mr.Tomislav Šporčić, generalni vikar biskupije, otočki denak i župnik.
U svojim razmišljanjima mons.Šporčić se osvrnuo na riječi neumoljivog filozofa Norberta Bobbia koji je kazao kako smo okruženi misterijem ( nije dostatan razum da se protumači enigma ljudskog života). Osjećam da sam prispio na kraj života a da nisam pronašao odgovor na posljednje pitanje. Koji je smisao života ? Možda je inteligencija ponižena. I ja prihvaćam to poniženje. No ne tražim ni to da izmaknem poniženju vjere - riječi su filozofa Norberta.
Nije na meni da sudim o dramatičnoj odluci Noberta Bobbija. On se drži poraženim u onome što je presudno u životu. No, on oholo isključuje vjeru. Pa ipak jednog je dana priznao: Povijest sliči na klaonicu. Ne prekida se lanac ratova i nasilja. Postoje nered, zaraza, klica ludosti, postoji nešto što truje povijest ljudi. Sve je to istinito i dokazano. Eto to je dakle zapazio i jedan ateist i to je otvoreno priznao - kazao je župnik.

Mi danas svetkujemo rođenje BDM zato što je u jednom ljudskom stvorenju zaustavila se zaraza grijeha. To stvorenje jest Marija. Marija zbog čiste Božje milosti nije bila okrznuta ni stijenkom grijeha. Bog je htio da u nju ne uđe kaljuža grijeha. Marija je bezgrešna od začeća. Živimo doista u kulturi koja čovjeka nuka na omalovažavanje svake moralne norme, koja ga potiče na prijestupe kao afirmaciju slobode ( nažalost, krive!), gura ga da odbacimo svako pravilo, kao da svijet nije uređen po mudrim i pametnim zakonima koje je dao stvoritelj. Dramatično je iskustvo koje ljudi danas proživljavaju. Grijeh,doista, jest zlo, jer čini zlo. Bog doista daje slobodu. Marija je prije toliko vremena razumjela.

Euharistijsko slavlje animirao je crkveni zbor predvođen s.LJubomirom Lešić za orguljama.