Mala Gospa na Poljicima
Blagdan Male Gospe je uvijek 8. rujna.Zove se tako, budući se slavi "mala Marija", spomendan Marijinog rođenja, za razliku od "Velike Gospe", blagdana Marijinog uznesenja na nebo, 15. kolovoza.

Iako je Mala Gospa manji blagdan, nezapovijedan, vrlo je drag puku. Toga dana mnogi hodočaste u Marijanska svetišta ili barem na misu u najbližu crkvu. U našoj župi imamo crkvu BDM na Poljicima gdje se redovito i tradicionalno služi večernja misa na kojoj je i blagoslov male djece.

Euharistijsko slavlje predvodio je mons.mr.Tomislav Šporčić generalni vikar biskupije i otočki dekan i župnik, u zajedništvu s don Jurom Ladišić pastoralnim suradnikom za slijepe i slabovidne.

U svojim razmišljanjima župnik župnik je kazao kako se Marija ne sagiba pred logikom moći, da se ne zastraši pred lažnim veličinama svijeta prorokuje sa sigurnošću: Bog rasprši oholice, koji su umješani u svome srcu; Bog skida s prijestolja moćnike, Bog egoiste otpušta praznih ruku. Koliko li slobode, koliko unutarnje veličine, koliko hrabrosti u tim riječima. Danas se, naprotiv širi ozračje ropstva. Mnogi su danas robovi najapsurdnijim modama, vrlo prostačkim reklamama, vrlo irocionalnim horoskopima, vrlo prijevarnoj magiji i idolima sporta te prizorima koji često zvani "strast", to jest zvijezde, koje, zapravo, uzimajući se tako, omalovažavaju zvijezde na nebeskom svodu ! Marijo Bezgriješna, ti si remek-djelo slobode! Moli za nas, daj nam dar svjetla kako bismo spoznali lance svoga ropstva. Pomozi nam izabrati Boga, jedinog Gospodina, koji ne zaboravlja, nego daje slobodu. Marijo Bezgrešna, pomozi nam da pronađemo svoju slobodu - zaključio je dekan Šporčić.

Poslije sv.Mise bio je blagoslov male djece , majki i očeva, te župnik svima podijelio svete sličice s molitvama za uspomenu na danjašnji dan.

Euharistijsko slavlje animirala je za orguljama č.s.Ljubomira Lešić