Dva krštenja u našoj župi
misa3.pajtl
U nedjelju, 6. listopada, na sv. misu u 9 sati pozvani su posebno roditelji II. razreda osnovne škole koji su predali prijavnice za svoju djecu, po kojima su i pismeno zatražili i posvjedočili kako će se njihova djeca u tijeku dvije pastoralne godine pripremati za svečanost Prve pričesti. Prijvnice je predalo četrdesetero roditelja. Ostali će to učiniti iduće nedjelje.
misa1
Na sv. Misi u 11 sati okupio se takoder veliki broj vjernika, posebno mladih - pripravnika za Sv. Potvrdu - sedmog i osmog razreda. Bio je veći broj odraslih vjernika čemu je pomoglo i to što su bila dva krštenja.

To su Dita Peitel, od roditelja Branimira i Mie rođ. Bilović te David Brajković, sin Marka i Ivane rođ. Marinić.
misa2
Na početku obreda krštenja svećenik najprije pita roditelje koje će ime dati svoje djetetu, što traže od Crkve Božje za dijete. Oni odgovaraju: krštenje. A svećenik im u ime Crkve kaže da oni traže krštenje. No, time se obavezjuju da će dijete odgajati u vjeri, kako bi ljubilo Gospodina i svoga bližnjega. Roditelji potvrđuju da su toga svijesni, a kumovi izražavaju svoju spremnost da pomažu roditeljima kako bi to što bolje izvršili. Koliko god se to puno puta ponavlja, kod svakog krštenja svi to prate s velikom pažnjom i zanimanjem.
misa5.-crkva svi