Župnik Šporčić u župi Vratnik
vratnik
Danas, u nedjelju, 6. listopada župnik otočki mons.Tomislav Šporčić zamjeljivao je i vlč. Andjelka Kaćunka u župi Vratnik te imao u tamošnjoj crkvi Sv.Mihovila sv.Misu u 13 sati. U to vrijeme spostila se jaka kišta nošena jakim vjetrom. Tako da je na misi, kako rekoše prisutni vjernici znatno manje ljudi nego inače kad je prikladnije vrijeme. No, prisutni pjevači raspoloženo i radonso su pjevali.

Mons. Šporčić je izrazio radost da predvodi ovu sv. Misu te može vidjeti i pozdraviti vjernike koje je imao prilike upoznati u vremenu kad je župnikovao u Senju te iz Senja vodio župu Vratnik od jeseni 1986. do jeseni 1988. godine. U tom vemenu se uređivala i kapelica sv. Ivana Krstitelja u Crnom Kalu u koju se ide misiti jedne nedjelje u mjesecu.