Biskupijski susret članova župnih pastoralnih vijeća
bb1U Otočcu, 27.listopada održan je susret članova župnih pastoralnih i župnih ekonomskih vijeća iz cijele biskupije. Bogoslužje Službe Riječi i župnoj crkvi Presvetog Trojstva u Otočcu predvodio je mons.dr.Mile Bogović gospićko-senjski biskup s više svećenika iz biskupije - svih dekanata.

Na početku sve prisutne Oca biskupa, braću svećenike, vjeroučitelje i sve članove župnih pastoralnih i župnih ekonomskih vijeća kao i suradnike u Crkvi pozdravio je otočki župnik i dekan te generalni vikar biskupije mons.mr.Tomislav Šporčić.
bb3
Nakon upućenog pozdrava svima vijećnicima, svećenicima i domaćinu ujedno i biskupijskom povjereniku za ŽPV biskup Bogović u svojim razmišljanjima kazao je kako je ova godina koja još traje "Godina vjere", a za nadolazeću pastoralnu godinu izabrano je geslo "Odgoj u slobodi u zanku križa". Odgoj je najvažniji u našem životu po čemu ostajemo poznati. Onaj tko je dobro odgojen može se dobro koristiti s time. Svi su ljudi griješni, samo jedni su griješni a drugi su pokvareni. Jako je važno kako se koristimo darovima i znanjem i zvanjem i moći. Jako je važno da rastemo u znanju, jako je teško znati koristiti se s onim ako imamo veliko znanje i bogatstvo i moć - zaključio je biskup Mile.

Bogoslužje je animirao crkveni zbor, a za orguljama je bila s.Ljubomira, dok je psalam pjevao Ivan Prpić - Špika iz Senja.
bb2

Nakon Bogoslužja u crkvi članovi ŽPV i ŽEV uputili su se u zgradu GPOU-a u veliku kino salu gdje je održano predavanje, a predavač je bio dr.Milan Šimunović - umirovljeni profesor sa Teologije u Rijeci.