Kršteni Petra i Jakov
krštenje2

Danas, 10.studenog na tridesetdrugu nedjelju kroz godinu središnje euharistijsko slavlje u 11 sati, u župnoj crkvi Presvetog Trojstva predvodio je mons.dr.Milan Šimunović, umirovljeni profesor Teologije u Rijeci u zajedništvu s mons.mr.Tomislavom Šporčićem župnikom i dekanom otočkim te generalnim vikarrom biskupije.

Danas je bilo posebno svečano u prepunoj Crkvi po lijepom i toplom jesenskom vremenu kršteni su Petra Tomić i Jakov Krpan, a obred krštenja obavio je župnik mons.Tomislav Šporčić, dok je o obredu krštenja govorio dr.Šimunović.

U svojoj homiliji mons.Šimunović je protumačio današnje Evanđelje po Luki( Lk 20,27-38). Oduvjek je bilo, danas ima, i uvjek će biti ljudi koji postavljaju pitanje: Postoji li doista vječni život? Naša čitanja jednoglasno trvrde da postoji. Svi volimo život. Za život smo stvoreni i jedino mi ljudi znamo za život vječni. Biljke i životinje to ne znaju. One uopće nisu svjesne života i ne mogu o njemu razmišljati. Životinje se ne mogu nadati drugom životu, ne mogu ga željeti jer u njih Bog nije stavio tu želju i težnju. U čovjeka, naprotiv, Bog je ugradio želju za životom kad ga je stvarao na svoju sliku. Bog je jedan veliki i beskonačni život. Za tim životom mi čeznemo i jedini mi se ne mirimo s umiranjem. Oni koji su činili dobro i širili radost na zemlji, oni će uživati puninu Božje dobrote i vječni život. Koji su na zemlji prijateljevali s Bogom, nastaviti će to prijateljstvo i u nebu, ono će ih usrećivati u vječnosti. Tko griješi, mrzi, zlo misli i čini, taj će vječno ostati u traganju za pravim životom i zato neće moći ući u nebo. Ne maštajmo kako će nam biti u raju. Bog nam je nešto pripravio za kraljevstvo nebesko. Isus nam pripravlja nešto lijepo i biti ćemo sretni. Sjeme i zrno ne propada izraste u bilje. Nemojte nasjedati raznim astrolozima da vam proriču sudbinu i njihovim pričama. Moramo se boriti u životu, Isus nas preobražava - zaključio je dr.Šimunović.

Euharistijsko slavlje animirao je crkveni zbor a za orguljama bila je s.Ljubomira Lešić.
krštenje1
( Kršten Jakov Krpan )

krštenje2

( U zajednicu krštenih primljena je Petra Tomić )

krštenje4

( Crkva potpuno ispunjena vjernicima )

-----------------------------------------------------------------

Sv. Misu u 9 sati predvodio sam župnik mons. Tomislav Šporčić u zajedništvu s vlč. Jurom Ladišićem. U propvooijedi župnik je govorio na temu evanđelja, a to je vjera u uskrnuće. Naglasio je kako je osnovna i najglavnija istina naše vjere. Posjećenost ove mise na današnju nedjelju bilo je posebno brojno. Pjeanje su predvodili mali pjevači pod vodstvom Gabrijele Degoricija i čs. Ljubomire Lešić.