Kristov rođendan i ljubav prema bližnjem u nevolji
jure1Sve smo bliži Božiću, rođendanu Gospodina Našeg Isusa Krista. Što nam danas donosi ovaj Blagdan? Radost, veselje ljubav i molitvu te zahvalnost Kristu što nam je otkupio naše grijehe u krugu svojih obitelji i crkvi. Božićne Blagdane i ove godine provest će mnogo u obilju a mnogi u teškom siromaštvu usamljeni bez bližnjeg, bez prijatelja sami vrlo skromnog obiteljskog stola. No ovih ljudi ima danas sve više i oni jedino za Božićne Blagdane imaju zadovoljstvo u molitvi.

Ekonomska kriza i velika nezaposlenost dovela nas je do toga da mnogi neće imati na svom stolu ni najnužnije za Blagdanske običaje. To su uglavnom osobe s dna društvene ljestvice koji su tamo dospijeli ne svojom krivicom. Kako će mo pomoći tim osobama? Odrecimo se jednog malog dijela svog blagostanja i uputimo pomoć tim osobama. Veliki broj tih osoba je slijepo ili s nekim drugim invaliditetom. To su ljudi koji su od našeg društva totalno zaboravljeni i njima naša država ne poklanja nikakve pozornosti jer smatraju da s 600 kuna mjesečne pomoći mogu živjeti. Mnogi danas plaćaju jednu rundu pića u kafićima upravo toliko. Pa što onda reći o državi koja nas je tako diskriminirala i koja o nama ne vodi brige. Čak mnogima koji su došli u takvu situaciju krivnjom države, Država danas želi oduzeti i ovo malo što imaju. Da li smo kao ljudi i građani koji imaju nešto više od ovih siromaha spremni pomoći? Nadam se osobno da smo naučili nešto od Krista Gospodina Našeg. Kada budete polazili na ponoćku razmislite i ovim ljudima.

Na području Županije Ličko – senjske među slijepim imamo 60 članova koji su izuzetno siromašni a polovica ih živi sami. Pozovimo Krista u svoje srce i pomozimo tim ljudima. Vašim doprinosom kojeg možete uplatiti na naš račun HR5323400091100129237, swift code (bic)PBZGHR 2X

Društvo slijepih i slabovidnih Ličko – senjske županije Gospić. Sredstva koje nam donirate potrošit će mo na kupnju hrane za ove osobe kako bi i oni osjetii blagodati Kristova rođenja.

Predsjednik:

Vlč. Jure Ladišić