Kršteni Tena i Mihael
k1
Danas, 17.studenog, na trideset i treću nedjelju kroz godinu središnje euharistijsko slavlje u župnoj crkvi Presvetog Trojstva u Otočcu predvodio je i propovijedao mons.mr.Tomislav Šporčić, župnik i dekan otočki te generalni vikar biskupije u zajedništvu s don Jurom Ladišić pastoralnim suradnikom za slijepe i slabovidne.

Posebno svečano je bilo jer je u zajednicu krštenih primljeno dvoje djece i to: djevojčica TENA od Ivana i Sanje Buđinski, te dječak MIHAEL od Milana i Ivane Marković.

U svojim razmišljanjima župnik se osvrnuo na današnje čitanje Evanđelja po Luki ( Lk 21, 5-19) " Svojom ćete se postojanošću spasiti". Hrabrost i postojanost imaju zajedničko svojstvo, a to je ustrajnost u dobru, unatoč poteškoćama. Hrabrost je više "negativan" način ustrajnosti. Hrabar je čovjek kada se usudi napisati članak i kazati istinu, premda će zbog toga postati nepoželjna osoba. Hrabar je čovjek kada na poslu ne želi krasti, premda svi kradu te me zbog toga mrze. Hrabar sam kada pod prijetnjom smrti ne želim izdati svoje prijatelje, viziju dobrote i istine. Postojanost je pak "pozitivan" način ustrajnosti. Postojanost se ne odnosi toliko na podnošenje teškoća, koliko na podnošenje pozitivnosti" dugotrajnosti djela" koje treba izvršiti. Tako je čovjek postojan kada izbire određenu ženu za suprugu, i odlučuje biti joj vijeran cijeli život, u sreći i nesreći. Postojan sam kad odlučim biti izvrstan znanstvenik, dobra majka, dobar otac, vrsna žena. Toliko smo postojani u dobroti, koliko nam je pred očima Bog. Stoga vjerujmo u Boga, imajmo Boga trajno pred očima, budimo hrabri, a još više postojani - zaključio je župnik.

Euharistijsko slavlje animirao je crkveni zbor a za orguljama bila je č.s.Ljubomira Lešić.
k2
( Krštenje - TENA Buđinski )

k3
( Krštenje - MIHAEL Marković )