Izađimo na referendumu ZA brak i obitelj
obitelj

Proteklih dana i mjeseci čuli ste mnogo toga o referendumu za ustavnu zaštitu braka kao životne zajednice žene i muškarca. Nažalost, većina medija i medijskih djelatnika cijelo vrijeme promiče suprotno razmišljanje i neprofesionalno su iznosili svoje osobne stavove i njih zastupali. Možemo razumjeti da postoje suprotna mišljenja, ali ne i to da će se pri tome služiti podmetanjima, lažima i kvalifikacijama za koje smo mislili da su stvar prošlosti a ne demokratski uređenog društva. O ovome se posebno izjasnio Hrvatski helsinški odbor -HHO. http://hho.hr/izjava-br-132013-o-referendumu-za-obitelj/

Za više razumijevanja, pogledajte i poslušajte stavove obje strane, iznesene u HRT-ovoj emisiji FOKUS od 25.11.2013. http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=cig_8gUVLJ4
U nastavku pročitajte i poziv naših biskupa na referendum:

“Draga braćo i sestre!

Na temelju potpisa koje je prikupila Građanska inicijativa “U ime obitelji” Hrvatski sabor odredio je da se 1. prosinca 2013. godine održi narodni ustavotvorni referendum o definiciji braka.
Mi, biskupi Hrvatske biskupske konferencije, pozivamo sve vjernike, kao i sve ljude dobre volje, da izađu na referendum te na pitanje: “Jeste li za to da se u Ustav Republike Hrvatske unese odredba po kojoj je brak životna zajednica žene i muškarca” – odgovore ZA. To je u skladu s općeljudskim i evanđeoskim vrijednostima te s tisućljetnom tradicijom i kulturom hrvatskoga naroda i većine drugih hrvatskih građana. A potvrdnim odgovorom na referendumsko pitanje ne ugrožavaju se drugačija osobna opredjeljenja. I dok potičemo sve vjernike da iziđu na referendum, pozivamo ih neka mole za brak i obitelj, za mir i boljitak naše Domovine i svih njezinih građana.”

obitelj1