Upaljena prva adventska svijeća
a1
Nakon večernje mise na prvu nedjelju došašća, simbolično je zapaljena prva svijeća na adventskom vijencu ispod gradske ure na glavnom otočkom trgu.

Nakon uvodne pijesme "Visom leteć ptice male" koji je pjevao crkveni zbor VIS "Trinitas", službu riječi, molitvu i blagoslov predvodio je i obavio mons.mr. Tomislav Šporčić generalni vikar biskupije, dekan i župnik otočki.

Prva adventska svijeća je svijeća nade, koja može rasvijetliti svaki mrak. Često se sjetimo negativnih stvari, a onda odemo u maštu. Nada gasi negativne stvari, a maštu pretvara u svjetlo.

Paljenju prve adventske svijeće bili su nazočni i gradonačelnik Otočca dr.Stjepan Kostelac te predsjednik Gradskog vijeća Grada Otočca Slaven Prpić uz brojne građane Otočca.

a1
( VIS "Trinitas" pjeva "Srca gore - evo zore" )

a2
( Župnik - mons.Šporčić blagoslivlja adventski vijenac i okupljeni narod )