Nedjelja Caritasa - treća nedjelja došašća
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Danas, na treću nedjelju Došašća i nedjelju Caritasa na sv. Misi u 11 sati sudjelovao je veliki broj mladih, u prvom redu kandidata za sv. Potvrdu (VII. i VIII. razredi) a s njima je bio i veliki broj roditelja, koje smo posebno pozvali da dođu pred Božić nešto konkretnije čuti i slavlju Božića u obitelji.

Treća nedjelja Došašća u Hrvatskoj se slavi kao nedjelja Caritasa, tj. nedjelja kad se želi svim vjernicima usmjeriti pažnja i ljubav prema siromasima. Caritas je jedna od bitnih djelovanja Crkve. S Karitasom – tj. pomaganjem bližnjima u sveukupnim životnim potrebama očituje se ljubav i prema Isusu Kristu. Što god ste učinili jednome od moje najmanje braće meni ste učinili, kaže evanđelje. To treba biti redoviti stav svakog kršćanina. No, s ovakvom jednom nedjeljom i ovim adventskim vremenom to se više naglašava kako u životu ne bi na to zaboravili. I današnja redovna milostinja koja se prikuplja na sv. Misama daje se za Caritas. Svoj prilog za Caritas može se dati Župniku da on proslijedi na adresu Hrvatskog Karitasa, ali to može učiniti svako osobno na Hrvatski Caritas, Ksaverska cesta 12 A – Zagreb. Za današnju nedjelju predsjednik Hrv. Caritasa biskup varaždinski mons.Josip Mrzljak napisao je posebnu poslanicu, iz koje smo jedan dio pročitali u našoj prethodnoj rubrici.

Danas smo na misu u 9 sati posebno pokazali prvopričesničke kandidate /II. i III: razred osnovne škole/ a na misu u 11 sati kandidate za krizmu.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na sv.Misi u 9 sati bilo je posebno raspjevano i živo. Imalo se jasni dojam da je Božić blizu. Kad djeca pjevaju ono što znaju onda ne štede svoje "glasiće". Predvodila ih je s. Ljubomira Lešić i gđa. Gabrijela Degoricija.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
I veliki pjevači bili su u dobroj formi. Po običaju pokrenu svu Crkvu da se pridruže pjevanju. Danas su posebno to uspjeli s pjevanjem pripjevnog psalma.