Vjenčanje Ivana Jerkovića i Martine Rogić

U petak, 14. kolovoza u župnoj crkvi Presvetoga Trojstva - Otočac, zajedno sa Sv . Misom bilo je vjenčanje Ivana Jerkovića iz župe Sv. Josipa u Ličkom Osiku i Martine Rogić iz župe Presvetoga Trojstva u Otočcu. Na vjenčanju sudjelovali su roditelji i rodbina mladenaca te veći broj druge rodbine i uzvanika.

Svjedoci su bili Nikola Bulum, iz Gospića i Martina Jurković iz Otočca. Pjevanje je predvodila uz pratnju orgulja gđa Gabrijela Degoricija.

U homiliji je župnik T. Šporčić govorio o Isusovoj prisutnosti na svadbi u Kani Galilejskoj gdje je učinio te pretvorio vodu u vino. Isus je prisutan u svim sakramentima Crkve pa onda sigurno i sakramentu vjenčanja. Župnik je pozvao mladence i sve prisutne na ovoj svečanosti da jačaju svoju vjeru u Isusovu prisutnost i vjeruju u njegovu svemogućnost da nam daje mogućnost nadvladavanja svih teškoća, da živimo u braku i obitelji obnovljenom radošću i sigurnošću.

Čestitamo mladencima i svoj njihovoj rodbini i prijateljima!