Proslava svetkovine Krista Kralja

Dana, 20. studenog 2022. proslavili smo zadnju nedjelju, 34. kroz godinu, kad se na istu proslavlja i svetkovina Krista Kralja.

Čitava liturgijska godina proslavlja Otajstvo Isusa Krista. On je utjelovljena Riječ Božja po kojem je sve stvoreno i po kojem se sve dovršava. S jednom nedjeljom Crkva na osobiti način naglašava "njegovo Kraljevstvo, kraljevstvo istine i života, kraljevstvo svetosti i milosti, kraljevstvo pravde, ljubavi i mira". (Predslovlje svetkovine).

U župnoj crkvi u Otočcu prijepodne bile su dvije sv. Mise u 9 i 11 sati.

Pri punoj svijesti onoga što slijedi Isus zapravo kaže: Ja sam Istina, i Put i Život. Razdati svoj život za druge, najveće je ljudsko umijeće. Kristova Crkva i svaki njegov vjernik u Isusu traži nadahnuće vjere: Ne Krista prilagoditi sebi i snaći se u ovome svijetu, nego slaviti Krista ne toliko riječima već životom.

Na današnju svetkovinu svake godine imamo i poslijepodnevno Euharistijsko klanjanje. Tako smo to imali i ove godine. Od 12,30 pa do 18 sati stalno je bilo prisutno više osoba koje su osobno  imale ovu pobožnost, a u 18 sati slavila se treća večernja sveta misa.