Svetkovina Tijelova u Otočcu

Svetu misu u 09,00 sati slavio je župnik Marinko, u suslavlju s don Jurom Ladišićem.

Danas na svetkovinu Tijelova, župnik je spomenuo više euharistijskih čudesa koja su poznata usvijetu a među njima u svetište Predragocjene krvi u Ludbregu.

Među okupljenim krizmanicima i prvopričesnmicima, koji su danas bili prisutnu u svojim haljinicama, spomenuo je primjer mladog Carla Acutisa (1991.-2006.), koji je 2020. proglašen blaženim. Iz njegova životopisa pročitao je 8 točaka koje je mladi Carlo živio i poticao druga da tako žive:

1. Svetost moraš željeti iz svegʼ srca, a ako se ta čežnja još nije probudila u tvome srcu, onda moraš neprestano moliti Gospodina za tu milost.

2. Idi svaki dan na misu i pričesti se.

3. Sjeti se moliti krunicu svaki dan.

4. Svaki dan pročitaj neki odlomak iz Svetoga pisma.

5. Kad god si u mogućnosti, pođi na euharistijsko klanjanje: vidjet ćeš kako divno možeš rasti u svetosti.

6. Potrudi se ispovjediti svaki tjedan, čak i ako tvoji grijesi nisu veliki.

7. Prinesi žrtvu i vlastita dobra djela Gospodinu i Mariji za pomoć drugima.

8. Moli svog anđela čuvara da ti uvijek bude na pomoći: on treba postati tvoj najbolji prijatelj.

Carlo je pod kraj života izradio web stranicu o euharistijskim čudima koja je trajno dostupna: http://www.miracolieucaristici.org/en/Liste/list.html

Poslije mise uslijedila je procesija kroz gradski park na 4 postaje. Nebo - baldahin nosili su tradicijalno članovi DVD Sinac, a puhački orkestar DVD Otočac svirao je duhovne pjesme u procesiji. 🇭🇷 U procesiji su sudjelovali ovogodišnji prvopričesnici i krizmanici.

/ ib /