Poziv na molitvu za izbor novoga biskupa
Kako je poznato papa Franjo imenovao je 8. rujna 2023. gospićko-senjskog biskupa mons. Zdenka Križića novim splitskom-makarskim nadbiskupom metropolitom. Nakon preuzimanja nove službe u Splitu, 28. listopada, biskupska stolica u Gospiću ostat će upražnjena.

Zbog toga, po nalogu biskupa Križića, naš Biskupski ordinarijat u Gospiću pozvia sve svećenike naše Biskupije da se zajedno s vjernicima uključe u molitvu za izbor novog biskupa Crkve Gospićko-senjske.

Na kraju svete mise, na području naše mjesne Crkve, predlaže se ova molitvena formula:

Bože, vječni pastiru, ti svoje stado trajno štitiš i upravljaš.
U svojoj dobroti daj Crkvi Gospićko-senjskoj pastira kakav joj treba:
da svetošću tebi ugodi, a svome narodu koristi.
Po Kristu Gospodinu našem. Amen.

Biskupski ordinarijat u Gospiću tiskao je i prigodne sličice s tom molitvom kako bi ih vjernici mogli imati kod sebe i u svojim domovima te i na taj način bili potaknuti na intenzivniju molitvu za izbor našeg novog pastira.