Križ SHKM u Otočcu

Križ Susreta hrvatske katoličke mladeži (SHKM) koji će se 4. svibnja 2024. održati u Gospiću, „obišao” je gotovo dvadeset župa naše biskupije.
Mladi Gospićko-senjske biskupije zajedno sa župnicima prenose križ SHKM-a od župe do župe kako bi što više vjernika čulo za taj nacionalni susret, ali i zato da bi se svi zajedno molili za njegovu uspješnu pripremu, kao i za sve mlade koji će na njemu prisustvovati iz različitih krajeva Hrvatske i inozemstva. Zato je predviđeno da do konca ožujka sljedeće godine križ prođe kroz većinu župa biskupije.
Dolazak Križa u našu župnu crkvu Presvetoga Trojstva predviđen je u subotu 11. studenoga te bi trebao ostati jedan tjedan, nakon čega "prelazi" u Ogulinski dekanat.

Napomena: Na fotografiji je "sudjelovanje" Križa u procesiji na Cvjetnicu u Gospiću.