Misa zahvalnica

U 18 sati misu zahvalnicu u župnoj crkvi predvodio je župnik don Goran Antunović u zajedništvu s don Jurom Ladišićem, don Anđelkom Kaćunkom i popom Antom Luketićem.

Potrebno je biti zahvalan Bogu koji je dao čovjeku i prostor i vrijeme. Potrebno je biti zahvalan i ljudima sa kojima živimo. Potrebno je sjetiti se svega dobroga, lijepoga u protekloj godini, da smo mnogo toga dobili iako nismo zaslužili. Puno smo postigli, ostvarili, doživjeli.

»Tko poštuje oca, okajava grijehe svoje, i tko časti majku svoju, sabire blago.«

Čitanje Knjige Sirahove:

Gospodin slavi oca u djeci njegovoj i učvršćuje pravo majke nad sinovima njezinim. Tko poštuje oca, okajava grijehe svoje, i tko časti majku svoju, sabire blago. Tko štuje oca, radovat će se sa svoje djece i bit će uslišen u dan molitve svoje. Tko časti oca svojeg, dugo živi; tko čini radost majci svojoj, sluša Gospodina. Sine moj, pomozi oca svoga u starosti i ne žalosti ga za života njegova. Ako mu i razum klone, budi blag s njime i ne grdi ga ti, koji si u punoj snazi. Jer ne zaboravlja se milost prema ocu, već se uračunava u oprost grijeha.

Riječ Gospodnja.

Sir 3:2-6, 12-14

Na kraju svečanog bogoslužja otpjevan je himan "Tebe Boga hvalimo".

IB