Sveta Marija Bogorodica, Nova godina, Svjetski dan mira.

Na svetkovinu Bogorodice Marije, Novu godinu i Svjetski dan mira 1. siječnja misno slavlje u u crkvi Presvetog Trojstva u Otočcu, u 11 sati  predvodio  župni vikar Ante Luketić. Poslužitelj oltara bio je Kristijan Pajdaković.

Čestitali smo si novu godinu, govorimo o blagoslovu. Blagoslov je čin sreće i blagostanja. Isus kaže da je najveći blagoslov imati mjesto u kraljevstvu nebeskom. Zgrćite sebi blago na nebu. Isus je konačni naš blagoslov. Srce Marijino primilo je taj blagoslov. Krajnji blagoslov koji je Bog dao je novi život. Materijalni blagoslovi su privremeni a duhovni su vječnost. Budite i sami blagoslovljeni.

Euharistijsko slavlje animirao je crkveni zbor predvođen Gabrijelom Degoricija za orguljama.

IB