Svijećnica - Prikazanje Gospodinovo na Poljicima
s2
Blagdan pun simbolike iz kojega izviru mnogi naši kršćanski običaji. Blagdan Prikazanja Gospodinova, ili kako se među narodom zove Svijećnica. Slavi se u Crkvi tradicionalno 2.veljače, točno četrdeset dana nakon Božića. Svetu misu u 15,30 sati u crkvi BDM na Poljicima predvodio je mons.mr.Tomislav Šporčić- župnik, dekan i generalni vikar biskupije.

Na početku mise bio je blagoslov svijeća i kratki ophod po crkvi s upaljenim svijećama.
s1
U svojim razmišljanjima župnik se osvrnuo na današnje Evanđelje po Luki kojeg je detaljno protumačio.Isus je Svjetlo koja treba svijetliti u našim srcima u vrijeme tuge i žalosti, u času nepravde nad nama i u trenutku osamljenosti naše duše. To Svjetlo treba svijetliti danonoćno u nama i rasvjetljivati putove i spasenje drugih kao što je i nas sam Gospodin spasio.
s3
Euharistijsko slavlja animirao je crkveni zbor VIS "Trinitas" predvođen orguljašicom Anom Marijom Jurković.
s4