Najave
U subotu, 18. studenog u Pastoralnom centru u Mukinjama (Plitvice) bit će održan godišnji susret čitača Gospićko-senjske biskupije u liturgiji o temi
U srijedu, 1. studenog je svetkovina Svih svetih. To je zapovijedani blagdan i državni blagdan.
Uoči svetkovine Svih svetih poslije večernje mise u 18 sati bit nastavit će se u našoj župnoj crkvi Bogoslužje bdijenja pod nazivom „Svetost pobjeđuje – Holywin“ a potrajat će od 18,30 do 12,00. Predvodit će naše mladi i molitvena zajedni
Danas, 15.listopada je i blagdan Sv. Terezije Avilske(Velike), redovnice i naučiteljice Crkve;
Četvrtkom nakon Sv. Mise imamo Euharistijsko klanjanje. U ovom vremenu posebno to namjenjujemo za život nerođenih.
Naši mladi četvrtkom poslije večernje mise imaju svoj susret ali i pripremanje krunica - narukvica. Mogu se pridružiti i stariji.
U nedjalju, 24.rujna se u župama Gospićko-senjske biskupije proslavlja Katehetsko-vjeronaučna nedjelja.
U srijedu, 20. ov. mj. u 19 sati imat ćemo sjednicu Župnog Pastoralnog vijeća župe Presv. Trojstva – Otočac
U petak, 22.rujna počinje se s održavanjem turnusa Tečaja o braku. Molimo sve koji se ove godine ili početkom iduće godine kane vjenčati, a nisu obaviti Tečaj neka se sada uključe.
U nedjelju, 27. nastavljamo s rasporedom Sv. Misa koje su bile do početka ljetnih praznika, a to je redoviti raspored u 9., 11 i 18,30 sati.
Sveta misa povodom današnjeg blagdana biti će u župnoj crkvi u 18,30 sati a predvoditi će ju župnik mons.mr.Tomislav Šporčić. Mole se pjevači da se okupe i svojim pjevanjem pridonesu ovom slavlju.
U biltenu je i opsežan program proslave Velike Gospe 2017. Trodnevna priprava, petak i subota ( 11. i 12.8.) u 18 sati mise predvodi nadbiskup mons.dr.Ivan Devčić, u nedjelju 13.8. od 10 - 11 prigoda za ispovjed, u 11 sati sveta misa.
Ovaj će zbornik biti predstavljen nakon „zlatne maše“ 15. srpnja u crkvi Presvetog Trojstva u Otočcu u 11 uri, u nazočnosti Nj. E. biskupâ, brojnog svećenstva i vjernog naroda.
U petak je blagdan Presvetog Srca Isusova. To je posebno blagdan naših časnih sestara koje pripadaju Družbi sestara Presvetog Srca Isusova. Svečanu Sv.misu imati ćemo u 18,30 sati.
Svete Mise u našoj župnoj crkvi u 8,30 - 10,00 i 18,30 sati nedjeljom, a kroz tjedan u 18,30 sati.
U ponedjeljak, 19.lipnja održava se redovni godišnji ministrantski susret u Slunju.
Cijena puta je 110 kn. Polazi se u subotu u 5 sati ispred župne crkve Presvetog Trojstva u Otočcu.
U petak, 16. lipnja počinjemo s Tečajem o braku za ovogodišnje zaručnike koji taj Tečaj nisu obavili
U nedjelju je sedma vazmena nedjelja i svjetski dan društvenih priopćavanja – medija.
U utorak je Sv.Ivan Nepomuk. U subotu Sv.Bernardin Sijenski.
Na Dekanatskom sastanku svećenika Otočkog dekanata u Brinju, 27. ožujka o.g. Župnici svih župa u Dekanatu odlučili su da zajedno u nedjelju, 14. svibnja o. g. u župnoj crkvi – Otočac, od 17 – 19 sati da za vas prirede roditeljsku tribinu
U četvrtak, 27.4. nakon Sv.Mise imamo euharistijsko klanjanje i poslije Euharistijskog klanjanja susret mladih - konačni dogovor za putovanje u Vukovar na SHKM.
S nedjeljom Muke Gospodnje (Cvjetnice) ušli smo u Veliki ili Sveti tjedan.
Na Cvjetnicu se obilježava i Svjetski dan mladih, pa će tako danas biti i u Otočkome dekanatu. Mladi su posebno pozvani na križni put u 17.30 sati na Fortici koji će predvoditi upravo mladi Otočkoga dekanata.
Organizatori koncerta: KUD „Lipa“ Sinac i ZD „Sinac“ Zagreb.
1931226