Najave
Danas je VI. nedjelja kroz godinu ali danas je i Gospa Lurdska i Svjetski Dan bolesnika. U srijedu je Pepelnica ili čista srijeda. Dakle početak korizme. To je zapovijeda post i nemrs. Ujedno je na isti dan i Sv. Valentin.
Danas je i Sv. Toma Akvinski. U srijedu je Sv. Ivan Bosco. Osnovao je muški red salezijanca i ženski – kćeri Marije Pomoćnice. Bio je izvrsni pedagog i učitelj kršćanskog života u kojima žive mnogi i djeluju u Katoličkoj Crkvi po raznim strana
Danas je i Sv. Agneza (Janja), mučenica; sutra je Sv. Vinko (zaštitnik vinograda, pa onda i vina) u srijedu je Sv. Franjo Saleški, zaštitnik je katoličkog tiska i crkvenih pisaca; u
Duhovna obnova – vodi mons. dr. Pavo Jurišić, kanonik i profesor
U subotu Sv. Fabijan i Sebastijan. Suzaštitnici naše župe te zaštitnici Gacke doline i ujedno Dan Grada Otočca.
Izmjeni termina blagoslova obitelji :
Dan blagoslova vaše obitelji poseban je dan kad Isus Krist pohađa vaš dom. Neka blagoslov vas, vaše obitelji i vašega doma bude izraz vaše vjere i svjedočanstvo pripadnosti Katoličkoj crkvi.
Raspored blagoslova kuća, stanova i obitelji od 2.siječnja do 7.siječnja 2018. godine
U srijedu u Dabar, u četvrtak 28.12. Kostelčevo selo i Obilje, u petak, 29.12. Šumećica i Vivoze, i u subotu Prozor - Luka.
Svećenici Otočkog dekan dogovorili su sljedeći raspored za ispovijedanje po župama: petak 15.12.: Križpolje, Jezerane i Stajnica; subota 16.12.: Brinje; ponedjeljak 18.12.: Sinac i Vrhovine; utorak 19.12.: Krasno i Kuterevo; srijeda 20.12.: Ličko
Ušli smo u drugi tjedan Došašća. Nastavljamo sa svakodnevnim jutarnjim zornicama u 6,15 sati.
Pozivamo vas da u nedjelju, 10. prosinca o. g. u 9 sati dođete na Sv. Misu i nakon mise ostanete kratko na susretu. Roditeljsko zanimanje i roditeljski stavovi osobito su važni za one najmanje. To će im vjerujemo najdublje ostati za čitavi život.
Iduće nedjelje 3.prosinca je prva nedjelja Došašća, a nakon toga u drugi ponedjeljak počinju mise zornice.
U subotu, 18. studenog u Pastoralnom centru u Mukinjama (Plitvice) bit će održan godišnji susret čitača Gospićko-senjske biskupije u liturgiji o temi
U srijedu, 1. studenog je svetkovina Svih svetih. To je zapovijedani blagdan i državni blagdan.
Uoči svetkovine Svih svetih poslije večernje mise u 18 sati bit nastavit će se u našoj župnoj crkvi Bogoslužje bdijenja pod nazivom „Svetost pobjeđuje – Holywin“ a potrajat će od 18,30 do 12,00. Predvodit će naše mladi i molitvena zajedni
Danas, 15.listopada je i blagdan Sv. Terezije Avilske(Velike), redovnice i naučiteljice Crkve;
Četvrtkom nakon Sv. Mise imamo Euharistijsko klanjanje. U ovom vremenu posebno to namjenjujemo za život nerođenih.
Naši mladi četvrtkom poslije večernje mise imaju svoj susret ali i pripremanje krunica - narukvica. Mogu se pridružiti i stariji.
U nedjalju, 24.rujna se u župama Gospićko-senjske biskupije proslavlja Katehetsko-vjeronaučna nedjelja.
U srijedu, 20. ov. mj. u 19 sati imat ćemo sjednicu Župnog Pastoralnog vijeća župe Presv. Trojstva – Otočac
U petak, 22.rujna počinje se s održavanjem turnusa Tečaja o braku. Molimo sve koji se ove godine ili početkom iduće godine kane vjenčati, a nisu obaviti Tečaj neka se sada uključe.
U nedjelju, 27. nastavljamo s rasporedom Sv. Misa koje su bile do početka ljetnih praznika, a to je redoviti raspored u 9., 11 i 18,30 sati.
Sveta misa povodom današnjeg blagdana biti će u župnoj crkvi u 18,30 sati a predvoditi će ju župnik mons.mr.Tomislav Šporčić. Mole se pjevači da se okupe i svojim pjevanjem pridonesu ovom slavlju.