Proslava u župnoj crkvi u Otočcu na predposljednju nedjelju u ovoj crkveno-liturgijskoj godini bila je sa tri Euharistijskog slavlja i to u 9, 11 i 18 sati.
I ove nedjelje u župi Presvetog Trojstva u Otočcu bilo je lijepo i svečano. Slavili smo, po običaju tri Sv. Mise. U 9 sati je obično najposjećenija misa. Pjevanje su vodili članovi Dječjeg zbora. Na misi u 11 sati osim većeg broja kandidata za
Izvanredni Tečaj o braku kojeg je povjerenik za obitelj mons. Tomislav Šporčić organizirao od 7. do 10. studenog okupio je 15 parova zaručnika s područja Otočkog dekanata.
U subotu na Dušni dan u župi Presvetog Trojstva u Otočcu slavili smo dvije Sv. Mise.
Na sam dan Svetkovine prava Sv. misa bila je u 9 sati u župnoj crkvi. Pjevanje je predvodio župni zbor "Sv. Cecilija" pod vodstvom prof. Branke Bernardi i druga u crkvi Majke Božje u Poljicima.
Danas smo dužni doći na svetu misu osim ako smo bolesni. Danas nebi trebali polagati vijence danas se treba doći na svetu misu, danas na misi su prisutni Svi sveti koje nitko ne može izbrojiti.
'Dođite pred Gospoda zajedno u Kristu, on ima vlast, on vam šalje Duha koji poziva'.
U nedjelju, 27. listopada 2019. godine bila je XXX. nedjelja kroz godinu. To je nedjelja pred svetkovinu Svih svetih, osim toga to je bio i susret za roditelje ovogodišnjih prvopričesnika.
Skupština svećenika u Gospićko-senjskoj biskupiji održana je u ponedjeljak, 21. listopada 2019. g., s početkom u 10 sati u Biskupskom ordinarijatu u Gospiću. Nakon zajedničke molitve Trećeg časa, skupštinu je otvorio gospićko-senjski biskup mon
U nedjelju 20. listopada održan je u Otočcu redoviti godišnji susret župnih pastoralnih vijećnika Gospićko-senjske biskupije koji je uključivao Službu riječi i predavanje profesora pastoralne teologije na Teologiji u Rijeci dr. Nikole Vranješa n
Prije podne Sv. Mise su bile u 9 i 11 te navečer u 18,30 sati Pprije podnevne Sv. Mise predvodio je župnik T.Šporčić. U 9 sati koncelebrirao je i vlč. Jure Ladišić, a u 11 sati bio je sam.
Danas, 19. listopada 2019. u Otočcu proslavljena je 28. godišnjica osnutka zbora narodne garde u Otočcu. U 9 sati bila je u crkvi Presvetog Trojstva Sv. Misa na kojoj su sudjelovali gotovi svi sudionici tog povijesnog događaja. Prisustvovao je i grad
I danas, 13. listopada 2019. u Otočcu smo slavili tri Sv. Mise. I to u 9, 11 i 18,30 sati. Kako je to redovito najposjećenija je bila Sv. Misa u 9 sati.
U srijedu, 9. listopada 2019. u župnom stanu Otočac održana je sjednica Župnog pastoralnog vijeća Otočac Sjednicu je sazvao i njome predsjedao župnik i dekan otočki mons. Tomislav Šporčić
Riječi molitve i odrješenje grijeha govorio je mons.mr.Tomislav Šporčić župnik i dekan otočki.
Na Sv. Misi u 11 sati bila je i svečanost Sv. krštenja. Svoje prvorođenče Bornu danas su donijeli na krštenje roditelji Goran Bukovac i Ivana r. Dubravčićm Fortička 47 - Otočac. A kumovali su Ante i Josipa Fumić. Sudjelovao je veći broj rodbine
Vjernici Gospićko-senjske biskupije, najavljujemo biskupijsko hodočašće u Rim od 16. do 21. veljače 2020. o 20. obljetnici osnutka naše Biskupije.
U Biskupskom ordinarijatu u Gospiću održana je 23. rujna redovita jesenska sjednica Prezbiterskoga vijeća pod predsjedanjem gospićko-senjskoga biskupa Zdenka Križića.
Evanđelje danas ne samo da obezvrijeđuje bogatstvo, ono ga suprotstavlja Bogu: ''ne možete služiti Bogu i bogatstvu.''
Dana,15.rujna, na XXIV. nedjelju kroz godinu i spomendan Gospe žalosne u Otočkoj župnoj župi slavljene su tri Sv.Mise. Dvije prije podne u župnoj crkvi i poslije podne križni put i Sv. Misu imali smo na Fortici, gdje je kapelica Gospe žalosne.
U nedjelju, 23. kroz godinu i blagdan Male Gospe u Župi Otočkoj imali smo osobito lijepu svečanost. Bile su tri Sv. Mise. I to u 9 i 18,30 u župnoj crkvi Presvetoga Trojstva i u crkvi Bezgrešnog začeća Bl. Dj. Marije u Poljicima. Na kraju svake
Mala Gospa na Poljicima, svetu misu u crkvi BZBDM predvodio je u 11,00 sati i propovijedao mons.mr. Tomislav Šporčić, dekan i župnik otočki. Euharistijsko slavlje animirala uz pjesmu i orgulje č. s. Ljubomira Lešić.
U oglasima župnik je naglasio blagdan rođeja Bl. Dj.Marije ili Male Gospe koji će biti druge nedjelje, 8. rujna o. g. Te nedjelje će biti i blagoslov malene djece. U 9 i 18,30 Sv. Mise bit će u žunoj crkvi, a u 11 sati Sv. Misa će biti u Poljicima
Obred krštenja obavio je župnik i dekan otočki mons.mr.Tomislav Šporčić, a euharistijsko slavlje animirao je mješoviti crkveni zbor "Sv.Cecilija" pod vodstvom č.s.Ljubomire Lešić.