U pastoralnom centru Marije Majke Crkve na Mukinjama, Plitvice, održan je redoviti godišnji susret čitača u liturgiji Gospićko-senjske biskupije.
Na večernjom misi bio je i izaslanstvo Gradskog vijeća Grada Otočca koje je prije mise zapalilo svijeće kod spomenika braniteljima u gradskom parku u Otočcu.
U župnom domu u Sincu, u ponedjeljak 13. studenoga svećenici Otočkoga dekanata održali su svoj posljednji ovogodišnji sastanak.
Župnik je kraće protumačio evanđelje koje govori u prispodobi Mudrih i ludih djevica koje čekaju zaručnika. Zaručnika predstavlja Krist Gospodin kojega vjernik očekuje i želi susret s njime u ovom životu, a osobito je važno da se u konačnosti
"Tko se god uzvisuje, bit će ponižen, a tko ponizuje, bit će uzvišen"
Poljičani i Donjograđani u većem su broju nazočili misi u 11 sati u kapeli Bezgrešnog začeća BDM na Poljicima
Misi okupio se znatno veći broj vjernika nego li iz samog Dabra može doći. No, došli su oni iz Zagreba, Otočca i drugih strana. Dodšli su na grobove svoje rodbine
Program je započeo Sv.misom koju je predvodio župnik, mons. Tomislav Šporčić.
U nedjelju, 29. listopada o. g. u župnoj crkvi Presvetog Trojstva - Otočac, prije podne u 9 i 11 i poslije podne u 18 sati služene su sv. Mise.
U župi Otočac održat će se molitveno-meditativni program u noći prije Svih Svetih koji će predvoditi Euharistijska molitvena zajednica Otočac, Zajednica mladih Ivan Pavao II. i VIS Trinitas Otočac.
U noći od 23. na 24. listopada o.g. jaki vjetaru u Dabru digao je i prevrnuo bakreni krov na crkvi te polovicu južne strane ostalo bez krova.
Posebno raduje da se profesori u tom vidu angažiraju i vode učenike da se na konkretnom mjestu uopoznavaju s likovima naše povijesti
Hodočasnici iz Koreje sa svojim svećenikom vlč. Alfonzom u župnoj crkvi u Otočcu slavili su Sv. Misu
U nedjelju, 22. listopada 2017. u 19 sati mons. Tomislav Šporčić, župnik i dekan otočki predvodio je Euharistijsko - zahvalno bogoslužje u Senjskoj katedrali.
Danas je i misijska nedjelja pa sva prikupljena milostinja ide za Misije, a u posjeti su nam i dva člana zajednice “Mondo nuovo” iz Kistanja kod Šibenika, Jurica koje je već bio kod nas 2014.godine i Đordano koji je prvi puta.
Na početku svečanosti ravnatelj prof. Ivan Vidmar pozdravio je sve prisutne a posebno župnika i dekana mons. Tomislava Šporčića.
U ponedjelja, 16. listopada 2017. u župnom stanu župe Bl. Dj. Marije od Svete Krunice u Ličkom Lešću održan je redoviti Dekanatski sastanak svećenika Otočkog dekanata.
Dana, 15.listopada središnje euharistijsko slavlje u župnoj crkvi u 11 sati na 28.nedjelju kroz godinu predvodio je mons.Tomislav Šporčić dekan i župnik otočki.
U nedjelju, 8. listopada 2017. u 17 sati župnik otočki mons. Tomislav Šporčić predvodio je župnu Sv. Misu za župljane župe Presvetog Trojstva u Plešcima
U nedjelju, 8. listopada 2017. Sv. Mise u 9 i 11 sati služio je i propovijedao župnik T. Šporčić. Homiju je izrekao na temu Gospodara i Vinograda o kojem Isus govori i današnjoj nedjelji.
Dana, 3. listopada u Biskupskom ordinarijatu u Gospiću održana je jesenska sjednica Prezbiterskog vijeća Gospićko-senjske biskupije
U utorak, 26. ov. mj. u župnoj crkvi Uznesenja Bl. Dj. Marije (Asumti) u Rijeci bilo je predstavljanje knjige: Majka Marija Krucifiksa Kozulić u Risiki (otok Krk) od autorice s. Dobroslave Mlakić, postulatorice za progrlašenje blaženom Marije Kruci
Dana, 29. ov. mj. u župnoj crkvi u Dabru proslavljen je zaštitnik župe Dabar Sv. Mihovil.
U nedjelju, 24. rujna u večernjim satima u župnu crkvu u Otočcu naišao je vlč. Josip Šimatović, župnik i dekan na Udbini zajedno s grupom svojih vjernika.
1931229