U četvrtak, 20. rujna o. g. u župnom stanu održan je sastanak vjeroučitelja
Danas, 19. rujna 0. g. župu crkvu su pohodili svećenici - salezijanci
U subotu, 15. rujna o. g. u predvečerje 24. nedjelje kroz godinu
Danas, 16.rujna, dvadeset i četvrta je nedjelja kroz godinu. U našoj župnoj crkvi služe se dvije mise, jutarnja i večernja.
Hodočasnici Udruge hodočasnika Gacke doline i brinjskoga kraja „Sv. Rok“ stigli su danas na odredište, u Solin. Na pješačkom hodočašću Otočac-Solin prehodali su oko 240 kilometara.
Proslava na Fortici, 14. rujna 2018.
Radosno svake večeri iščekujemo novo javljanje naše „reporterke“ s pješačkog hodočašća Otočac-Solin. Danas je bio četvrti dan hodnje, a riječ je o najzahtjevnijoj dionici do Knina.
Pohod nadbiskupa i metropolite đakovačko- osječkog mons. dr. Đure Hranića
U Gračacu su ugošćeni u franjevačkom samostanu gdje ih je dočekao fra Dino Labrović, a nakon ručka i odmora, odlučili su da će današnju dionicu puta produžiti više od planiranog i nastaviti prema Kninu
Jelena Odorčić poslala nam je nekoliko fotografija i dojmova i s današnje dionice hodočašća Udruge hodočasnika Gacke doline i brinjskoga kraja 'Sv. Rok':
U nedjelju, 9.rujna na večernjoj misi u 18,30 sati u župnoj crkvi Presvetog Trojstva u Otočcu bila je svečanost blagoslova malene djece.To je trebalo biti u subotu na blagdan Male Gospe
Na putu dugom 46 km bilo je molitve, pjesme, smijeha, ali i odmaranja i okrjepe zahvaljujući domaćinima, kao i hodočasničkoj logistici.
Molimo za sve obitelji našeg naroda i preporučamo se u vaše molitve.
Na prvom Bogolsužju u 9 sati sudjelovao je veći broj roditelja učenika prvih razreda. Oni su dopratili svoju djecu povodm prvodg dana škole. Učenika osnovne škole bila je potpuno ispunjena crkva. Njih je više i u školi.
Čestitamo našim zaručnicima i molimo za Božji blagoslov!
Jedina nada svakog čovjeka koji na ovome svijetu može trpjeti razne poteškoće, je biti dobar, ponizan, pošten. Nemojmo se obeshrabriti i nemojmo se plašiti biti dobri
Razgledale su Gačanski park i okoliš crkve i župnog stana, gdje im je župnik priredio kratko počašćenje. Radosno su se zadržale u kratkom razgovoru i raznim pitanjima o Otočcu i pastoralnom djelovanju i općenito o životnim prilikama u Otočcu.
A vi, što vi kažete tko sam ja?“ Tom Isusovu pitanju učenicima prethodilo je pitanje: «Što govori svijet, tko sam ja?»
Uz svećenike bili su i nadbiskup riječki mons. dr. Ivan Devčić i mons. dr. Mile Bogović, biskup gospićko-senjski u miru.
Još je vruće ljeto i mnogi su na odmorima ili u posjetima svojima ili svojim imanjima na okolnim mjestima Otočca odakle se došli u Otočac. Tako je ovo vrijeme relativno manji u crkvi.
Tako je jučer popodne u Poljicima u kapeli Bezgrješna začeća BDM (ovaj naziv nosi u cijelog GSB jedino ova kapela na Poljicima) održana sv. misa, koju je predvodio mons. Tomislav Šporčić u suslavlju s don Jurom Ladišićem.
Misu je predvodio Župnik i održao kratku homiliju o Bl. Dj. Mariji kao onoj koja je u potpunosti vršila volju Božju
Naše vrijeme, doduše, ima bogata materijalna sredstva, ali je u njima premalo ljubavi, povjerenja, smisla; zatvaraju nas u poguban potrošački mentalitet koji stvara praznima u duši, dosadu te, uza svu izvanjsku raskoš, udaljava od smisla i razočara
Ove godine, za razliku od dosadašnjih, odlučili smo u crkvi Majke Božje u Poljicima, osim sv. Mise na samu svetkovinu Velike Gospe imati misu Bdijenja u predvečerje Svetkovine.