Dana,15.rujna, na XXIV. nedjelju kroz godinu i spomendan Gospe žalosne u Otočkoj župnoj župi slavljene su tri Sv.Mise. Dvije prije podne u župnoj crkvi i poslije podne križni put i Sv. Misu imali smo na Fortici, gdje je kapelica Gospe žalosne.
U nedjelju, 23. kroz godinu i blagdan Male Gospe u Župi Otočkoj imali smo osobito lijepu svečanost. Bile su tri Sv. Mise. I to u 9 i 18,30 u župnoj crkvi Presvetoga Trojstva i u crkvi Bezgrešnog začeća Bl. Dj. Marije u Poljicima. Na kraju svake
Mala Gospa na Poljicima, svetu misu u crkvi BZBDM predvodio je u 11,00 sati i propovijedao mons.mr. Tomislav Šporčić, dekan i župnik otočki. Euharistijsko slavlje animirala uz pjesmu i orgulje č. s. Ljubomira Lešić.
U oglasima župnik je naglasio blagdan rođeja Bl. Dj.Marije ili Male Gospe koji će biti druge nedjelje, 8. rujna o. g. Te nedjelje će biti i blagoslov malene djece. U 9 i 18,30 Sv. Mise bit će u žunoj crkvi, a u 11 sati Sv. Misa će biti u Poljicima
Obred krštenja obavio je župnik i dekan otočki mons.mr.Tomislav Šporčić, a euharistijsko slavlje animirao je mješoviti crkveni zbor "Sv.Cecilija" pod vodstvom č.s.Ljubomire Lešić.
U svetištu Majke Božje Krasnarske ovog od ponedjeljka, 19. do četvrtka, 22. kolovoza 2019. održane su duhovne vježbe za svećenike s područja Riječke metropolije. Sudjelovalo je 22 svećenika, i to iz Rijčke nadbiskupije, Krčke, Porečko-pulske i
Na svetkovinu Velike Gospe, 15. ov. mj. u 18 sati u crkvi Majke Božje na Poljicima župljani Otočca i okolice proslavili su ovu svetkovinu, kako je to uobičajno u kasnijim posljepodnevnim satima. Ovo je svetkovina u kojoj se vjernici najviše od s
Proslava svetkovine Uznesenja Marijina ili Velike Gospe započela je sinoć 14.kolovoza pozdravom hodočasnicima i pokorničkim bogoslužjem u 18,00 sati, a poslije je bila prigoda za ispovijed gdje je
Križni put je predvodio mons.mr.Tomislav Šporčić otočki dekan i župnik...
Danas, 14. kolovoza 2019. uoči svetkovine Uznesenja Bl. Dj. Marije ili Velike Gospe iz Otočca je krenulo više grupa hodočasnika - pješaka k Majci Božjoj na Krasno. U 9 sati ispred župne crkve okupili su se članovi udruge hodočasnika "Sv. Rok".
U utorak, 13. kolovoza 2019. u Domu za starije i nemoćne u Otočcu stićenike i djelatnike Doma pohodili su svećenici: mons. Tomislav Šporčić, župnik otočki, vlč. Jure Ladišić, duhovnik slabovidnih i vlč. Andrija Kekić, župnik sinački.
Ove nedjelje u Otočcu smo slavili dvije Sv. Mise. BIlo je to u 8,30 i 10 sati. Na prvoj misi uz župnika suslavio je i vlč. Jure Ladišić, a u 10 sati bio je samo Župnik.
Na spomendan Gospe snježne u Otočcu, 5. kolovoza počela se sa Sv. Misom u 8,30 sati. Misu je predvodio mons. T. Šporčić, župnik i dekan otočkim a suslavili su vlč. Andrija Kekić, župnik sinački i vlč. Jure Ladišić, duhovnih slabovidnih.
Ove nedjelje, kako je to bilo najavljeno prošle nedjelje služene su samo prijepodnevne Sv . Mise i to u 8,30 i 10 sati. Na prvoj Misi suslavio je sa župnikom i vlč. Jure Ladišić, a drugoj misi bio je sam župnik mons. T. Šporčić.
XVIII. nedjelja kroz godinu, 4. kolovoza o.g. služena je Sv. Misa i u crkvi Sv. Mihovila u Dabru. Inače Sv. Misa u Dabru je samo povremeno.
Danas smo u našoj župi imali samo prijepodnevne Sv. Mise, i to u 8,30 i 10 sati. Na prvoj misi bilo je uobičajeni broj vjernika. Među njima vidjelo se stranih lica. To će biti razni gosti - turisti. Na drugoj misi u 10 sati bilo je veći broj vjer
Proslava XVI. nedjelje kroz godinu, 21. srpnja 2019. Nedjelja - Dan Gospodnji za Crkvu i sve vjernike kršćane ima osobito značenje. To je središnji i najvažniji blagdan. Tako nam je i ova nedjelja važna i i velika. U Otočcu slavili smo tri Sv.
Marino Restrepo bivši je poznati holivudski glumac, producent i skladatelj koji je nakon 33 godine klanjanja raznim bogovima i bavljenja svim praksama New Agea, otet od strane gerilaca u rodnoj Kolumbiji, te je u špilji u kojoj je osuđen na smrt doživ
XV. nedjelje kroz godinu, 14. srpnja o.g. u crvki Presvetog Trojstva - Otočac župnik mons. T.Šporčić je predvodio redovne tri Sv. Mise i to u 8,30, 10 i 18,30 sati. Ovih nedjelja kad nastupi "jaka" ljetna sezona redovito je najmanje vjernika u
Kolumbijac kojem je Bog otkrio tajnu kraja vremena: ‘Ovo je vaše oružje za svršetak svijeta…’
Proslava XIV, nedjelje kroz godinu u župi Presvetog rojstva u Otočcu Danas su kao i redovito nedjeljm služene tri Sv. Mise. Nastupilo je vruće ljeto. Mnogi su već na raznim odmorima, a drugi se pripremaju. Djeca i mladi imaju koriste praznike koji
U srijedu, 3. srpnja o.g. u crkvi je bio blagdan Sv. Tome, apostola. Taj blagdan u ulturgijskoj obnovi poslije II. vatikanskog sabora premješten je s 21. prosinca na 3. srpnja.
Ove nedjelje Sve tri Sv. Mise predslavio je preč. Josip Šimatović, župnik i dekan udbinski. On je zamjenjivao župnika mons. Tomislava Šporčića koji je taj dan služio misu u crkvi časnih sestara Klarisa u Mikulčićima (Zagreb).
Proslava XII. nedjelje kroz godinu u crkvi Presvetog Trosjtva u Otočcu Od ove nedjelje, 23. lipnja o.g. pa nadalje u tijeku ljeta nedjeljne Sv. Mise redovito će biti u 8,30 i 10 sati. Tako je bio i danas.