Na prvu korizemnu nedjelju, 18.veljače, središnju svetu misu u 11 sati predvodio je i propovijedao mons.mr.Tomislav Šporčić dekan i župnik otočki.
U rječniku simbola čitamo: "Simbolizam pepela proizlazi iz činjenice da je on ostatak sagorijevanja, ono što ostaje nakon ugasnuća vatre.
Svjetski dan bolesnika obilježava se svake godine 11. veljače u mnogim zemljama diljem svijeta, a utemeljio ga je 1992. papa Ivan Pavao II. kako bi skrenuo pozornost na bolesnike i njihove probleme.
Na spomendan bl. Alojzija Stepinca danas, 10. veljače svečano euharistijsko slavlje u 9,00 sati u predvodio je mons.mr.Tomislav Šporčić župnik i dekan otočki u suslavlju s don Jurom Ladišićem pastoralnim suradnikom za slijepe i slabovidne.
U hodočasničkom domu pored Gospina svetišta na Krasnu, u ponedjeljak 5. veljače svećenici Otočkoga dekanata održali su svoj prvi ovogodišnji radni sastanak. Nakon zajedničke molitve Trećega časa, domaćin, župnik Krasna i Kutereva te upravitel
Jučer u 18,00 sati u župnoj crkvi u Otočcu služena je Sv.misa na čast Sv. Blaža ( Sv.Vlaho) .
Današnja svetkovina se zove po svijećama, po blagoslovu svijeća koje danas blagoslivljamo i nosimo u svoje domove “svijetlo od svijetla”.
Dana, 28.siječnja crkva slavi četvrta nedjelju kroz godinu. Središnja sveta misa bila je u 11 sati a služio ju je mons.Tomislav Šporčić dekan i župnik otočki.
Dana 26. siječnja ov. g. u prostorijama HBK-e u Zagrebu održan je Interni kolokvij o mačinstvu Vijeća HBK za život i obitelj i za biskupijske povjerenike za pastoral braka i obitelj povodom Dana života 2018.
U propovijedima on se danas posebno osvrnuo na liturgijska čitanja, kako na čitanje iz Starog zavjeta - iz knjige proroka Jone te na evanđelje koje govori kako je Isus pošao u Galileju propovijedati i pozivati na obraćanje
Na šestom danu duhovne obnove u pripravi za proslavu Sv. Fabijana i Sebastijana okupili su se vjernici koji su porijeklom iz Gornjeg i D. Kosinja i Kutereva, kako je to već bilo najavljeno u programu tiskanom u Vrilu 2018.
Euharistijsko slavlje animirao je mješoviti crkveni zbor iz Kompolja.
Na misi četvrtog dana misu je predvodio gost propovijednik mons.dr. Pavo Jurišić.
Valja napomenuti da je mons.dr. Pavao Jurišić postulator kauze Sluge Božjeg nadbiskupa Josipa Stadlera i profesor na Katoličkom bogoslovnom fakultetu u Sarajevu te glavni urednik Glasnika "Stadler".
Europa u 19.stoljeću bila poprište raznih duhovnih gibanja, političkih i socijalnih problema u društvu, kao i revolucionarnih pokreta koji su bili usmjereni protiv Crkve. Racionalizam u svom oholom uzdizanju pokušavao je srušiti Crkvu i njezin nauk,
Uz redovitu molitvu blagoslova župnik je molio i za ustrajnost u vršenju pastirske službe svećenika u župi.
U svojoj homiliji mons.Jurišić kazao kako čovjek nije samo meso i tijelo, nego je nešto više od toga; mi u svom tijelu nosimo i besmrtnu dušu koju nam je Bog dao.
Sveta tri kralja zazivaju se kod grmljavine, a zaštitnici su hodočasnika, putnika, oboljelih od epilepsije, krznara, motorista, proizvođača igraćih karata, pilara i trgovačkih putnika.
Na Staru Godinu - Silvestrovo u našoj je crkvi Presvetog Trojstva slavljena sveta misa zahvalnica u 19 sati.
Prvi dan po Božiću Crkva slavi Svetog Stjepana Prvomučenika. Ova dva blagdana su usko povezana. Središnja sveta misa u 11 sati bila je u župnoj crkvi a predvodio ju je mons.Tomislav Šporčić, župnik i dekan otočki.
Godišnjak župa Otočkoga dekanata Vrilo 2018. još je prošlog petka dopremila Tiskara Ogulin kako bi za božićne blagdane, kao i svih prijašnjih godina, na svim misama tijekom božićnih blagdana vjernici mogli uzeti svoj primjerak.
Slavimo svetkovinu Gospodnjeg rođenja – Božića, koji je obilježen brojnim običajima, velikim dekorom, koji možemo reći, sam po sebi govori o kako se velikom slavlju radi.
Svečanu misu Polnoćku u svetoj božićnoj noći s početkom u 23 sata, u crkvi Presvetog Trojstva u Otočcu predslavio je mons.mr.Tomislav Šporčić dekan i župnik otočki .
Danas, 24.prosinca, četvrta je nedjelja došašća, ujedno je i Badnjak. Središnja sveta misa bila je u 11 sati a služio ju je mons.mr.Tomislav Šporčić dekan i župnik otočki.