Svako jutro u 9,00 sati jedan od trojice svećenika Špalnjolaca će služiti svetu misu za njih.
Tri današnja čitanja kao u nekom diptihu prikazuju dvostruk čovjekov stav pred objavom Božjom, objavom s obzirom na život, onaj neprolazni, puninu zajedništva s njime.
U vezi proslave Dana hrvatskih mučenika na Udbini konstatirano je da će proslava biti na blagdan Male Gospe. To će blagdansko ozračje pogodovati mnogima da pođu na Udbinu, a mnoge će spriječiti jer imaju u svojim župama proslavu ovog blagdana
U ponedjeljak, 25. ov. mj. župnika u Otočcu i župnu crkvu posjetila je gđa Eugenija Grove - Supraha u pratnji g. Tome Bukovca - Butine i Ivice Jurkovića u ulozi vozača
Danas, 26. lipnja o. g. u župnom stanu u Senju održana je godišnja sjednica kanonika Kaptola Sv. Marije - Senj
Nakon razgledavanja Gačanskog parka i župne crkve te kratkog tumačenja župnika - domaćina mons. T. Šporčića slavili su Sv. Misu a kojoj je održao homiliju fra Bojan.
Na 12.nedjelju kroz godinu i blagdana svetog Ivana Krstitelja, 24.lipnja u župnoj crkvi središnju svetu misu u 11 sati predvodio je župnik i dekan otočki mons.mr.Tomislav Šporčić.
Ovo je redoviti godišnji susret koji se održava od osnutka Gospićko-senjske biskupije
U nedjelju, 17. ov. mj. u župnoj crkvi u Otočcu na misi u 9 sati bila je mala ali vrlo znakovita i rekli bi simpatična svečanost.
To je treće dijete u obitelji, a oba roditelja su vjeroučitelji.
Biti kršćanski vjernik znači prije svega biti povezan s Isusom i njegovom Riječi i sakramentima
U župnoj crkvi Sv.Križa u Ogulinu bračni par Maria Vojvodić i Renate r. Špehar proslavio je 20. godišnjicu bračnog i obiteljskog života.
U ime roditelja prvopričesnika pozdravnu riječ uputila je majka prvopričesnice Gabrijela Degoricija.
U župnoj crkvi Presvetog Trojstva u Otočcu, danas 31.svibnja, na Tijelovo središnje misno slavlje u 10.00 sati predvodio je mons. mr. Tomislav Šporčić, dekan i otočki župnik, u suslavlju s don Jurom Ladišićem pastoralnim suradnikom za slijepe i
Naime, na sam blagdan Presvetog Trojstva, koji je i patron otočke župe, biskup u miru Mile Bogović, u suslavlju s otočkim župnikom Tomislavom Šporčićem, švičkim župnikom Milom Rajkovićem, kompoljskim župnikom Anđelkom Kaćunkom i župnikom u
Misu je predslavio mons. Tomislav Šporčić, župnik i dekan otočki. Pjevanje je sviranjem predvodila Gabrijela Degoricija zajedno s č.s. Ljubomirom Lešić i vjeroučetljem Dariom Košćak,
Dana, 20.svibnja blagdan je Duhova ili Pedesetnice.
Na svetkovinu Uzašašća u župnoj crkvi u Otočcu bila je svečana Sv. Misa. Misu je predvodio i propovijedao mons. Tomislav Šporčić, dekan i župnik otočki a s njim je koncelebrirao i vlč. Jure Ladišić, duhovnik slabovidnih i suradnik u župi.
Predvoditelj misnog slavlja bio je župnik i dekan otočki mons.mr.Tomislav Šporčić uz suslavitelja don Juru Ladišića pastoralnog djelatnika za slijepe i slabovidne.
Župa Otočac središte je istoimenog dekanata. Povijest je bilježi i kao Biskupiju a stolnu. Sam grad razvio se u urbano središte pitome i životne periferije.
Dana, 29.travnja peta je vazmena nedjelja. Središnju svetu misu u 11 sati predvodio je župnik mons.Tomislav Šporčić, dekan otočki.
Četvrti koncert duhovne glazbe ‘Progledaj srcem’ održao se jučer, u subotu, 21. travnja 2018. u košarkaškom centru Dražen Petrović, u Ciboni u Zagrebu, s početkom u 20:00 sati.
Na misi je bilo posebno svečano jer je u zajednicu krštenih primljen dječak LUKA TONKOVIĆ, od oca Danijela i majke Danijele rođ.Gomerčić.
2023630