U nedjelju, 24. rujna u večernjim satima u župnu crkvu u Otočcu naišao je vlč. Josip Šimatović, župnik i dekan na Udbini zajedno s grupom svojih vjernika.
Sv. Mise jučerašnje nedjelje koja se proslavljala kao katehetsko-vjeronaučna u čitavoj našoj biskupiji u našoj župnoj crkvi je jedna od svečanijih.
Budući da je u nedjelju, 24. rujna, službeni početak vjeronaučne godine, naš biskup Zdenko uputio je za taj događaj svoju Poruku.
Ma kakova magla, ma kakova rosa, niš njimi ne smeta, kad narod naprne da gre na izlet, unda gre. Tako i jutroske, edva da se magla digla, ja kroz grad na kafu, kad ono vrpa naroda oko crikve.
U ovoj godini ćemo posebnu pastoralnu pozornost posvestiti obitelji. Obitelj je u krizi, a ona se ugrožava s mnogo strana.
Od svećenika Gospićko-senjske biskupije na Seminaru su sudjelovali: preč.Nikola Turkalj i vlč.Mišel Grgurić iz Gospića, vlč.Andrija Kekić iz Sinca i mons.Tomislav Šporčić iz Otočca
Zajednička sjednica članova Vijeća HBK za život i obitelj s nad/biskupijskim povjerenicima za pastoral braka i obitelji održana je u utorak 12. rujna u zgradi Hrvatske biskupske konferencije u Zagrebu. Sjednici je predsjedao dubrovački biskup mons.
ekretima gospićko-senjskog biskupa mons. Zdenka Križića izvršena su sljedeća razrješenja i imenovanja u Gospićko-senjskoj biskupiji:
Tridesetak vjernika okupilo se na današnjoj pobožnosti križnoga puta na Fortici te na misi u kapeli Majke Božje od Sedam Žalosti. U čitanjima uz postaje križnoga puta izmjenjivali su se Mirjana Dasović i Milan Gomerčić, a misu u kapeli na Kalvar
Sedmorica svećenika koji su tijekom ove godine proslavili velike jubileje svećeništva, okupili su se u četvrtak 14. rujna na zajedničkom euharistijskom slavlju u riječkoj katedrali sv. Vida kojega je predvodio riječki nadbiskup mons. dr. Ivan Devč
Na današnji dan 15.rujna 1991.godine, na blagdan Gospe Žalosne, granatirana je župna crkva Presvetog Trojstva u Otočcu od strane JNA iz vojarne sa Luke.
Prema odredbi gospićko-senjskoga biskupa mons. Zdenka Križića, u ponedjeljak 11. rujna su u cijeloj biskupiji u svim dekanatskim središtima (Gospić, Ogulin, Otočac, Senj, Slunj i Udbina) održani sastanci radi izbora novih dekana i dekanatskih preds
Blagdan Male Gospe, 8.rujna svečano je proslavljen u župnoj crkvi večernjom svetom misom u 18,30 sati koju je predvodio mons.Tomislav Šporčić dekan i župnik, a suslavitelji su bili vlč.Andrija Kekić župnik iz Sinca, vlč.Mile Rajković župnik i
Blagdan Male Gospe, 8.rujna svečano je proslavlje u crkvi Bezgrešnog Začeća Blažene Djevice Marije na Poljicima. Svečanu svetu misu u 11,00 sati predvodio je i propovijedao don Anđelko Kaćunko župnik Kompoljski u prepunoj crkvi.
U dirljivom susretu Predsjenice i Župnika razmjenjeno je nekoliko rečenica o tom događaju iz povijesti.
U ponedjeljak, 4. rujna 2017. Pjevači župa Gospića, Ogulina, Otočca i Senja imali su zajedničku probu prije nastupa na proslavi Dana hrvatskih mučenika na Udbini, u subotu, 9. rujna o. g. Oni predvode na taj dan već čitavo destljeće.
Važno je s malenim koracima i redovnim učenjem kvalitetno rasti na intelektualnom i duhovnom području i tako ostvariti svoj životni cilj. Potrebno je ustrajati u školskim obvezama ali i u onima izvan škole. Želimo neka svi đaci budu plodno tlo i u
Na misi u zajednicu krštenih primljen je dječak Borna Laškarin, sin Josipa i Sanje rođ.Veličan.
Od ponedjeljka, 28. do četvrtka, 31. kolovoza o. g. na Svetištu Majke Božje Krasnarske održane su duhovne vježbe za svećenike Gospićko-senjske biskupije i Riječke nadbiskupije.
Iduće nedjelje vlč. Kekić će prvi put imati Sv. Mise u preuzetim župama, a tako će i vlč. Stanko prvi put imati sv. Mise u župi Cetingrad koju je primio od dosadašnjeg župnika mons. Marijana Ožure, koji je umirovljen.
Primopredaji su prisustvovali dosadašnji župnik vlč. Mario Vazgeč, koji je imenovan župnikom župe Navještenja Bl. Dj. Marije u Gospiću i novoimenovani župnik preč. Stipe Zeba, koji se prošle nedjelje oprostio od župe Sv. Jurja u Korenici.
Blagoslovu obnovljenog križa (raspela) na raskršću u Poljicima prethodio je obred pobožnosti križnog puta u kapeli Bezgrešnog začeća BDM na Poljicima koji je, kao i obred blagoslova, vodio mons. mr. Tomislav Šporčić, biskupijski vikar i otočki
Marijo, ti si naša radost i uzrok našeg ponosa. Radujemo se zbog tebe koja si puna milosti, jer si postala uzorom, majkom i učiteljicom svima u svijetu, do konca svjetske povijesti, koji žele stupati putem pravednosti, putem istinitim, putem mira i pr
Dan uoči Vleike Gospe na Krasnu bilo je lijepo i svečano. U 18,00 sati počelo je ispovjedanje gdje je bilo na raspolaganju 15-najstak svećenika, poslije u 19,00 sati započeo je križni put kojeg je predvodio preč.dr.Richard Pavlić
Dana, 13.kolovoza, na 19.nedjelju hroz godinu središnju svetu misu predvodio je mons.mr.Tomislav Šporčić župnik i dekan otočki.