U srijedu, 12. srpnja o. g. u župnoj crkvi u Otočcu zapoečli smo s trodnevnom duhovnom pripremom za slavlje Zlatomisničkog jubileja našeg župnika, dekana i generalnog vikara mons. mr.Tomislava Šporčića.
O druge polovice lipnja i tijekom srpnja o. g. u župnoj crkvi Gospe Karmelske u Kuterevu izvode se opsežni radovi. Ovih dana privode se kraju.
Na misi u 10 sati bila je i svečanost kjrštenja dvoje djece. Kristio je Lanu, prvo dijete Steve Vlaisavljević i Ivane r. Orešković te Marcelu, drugo dijete Alena Dasović i Kristine r. Gomerčić.
Ljetno vrijeme mnogu djecu odvedu na raličite strane njihovi roditelji pa se je teže okupiti.
Dekretima gospićko-senjskog biskupa Zdenka Križića izvršena su sljedeća imenovanja, razrješenja i premještaji svećenika u Gospićko-senjskoj biskupiji.
Zahvaljujemo biskup šibenskom na njegovom i pohodu Otočcu kao i njegovim vjernicima i suradnicima.
Danas na 2.srpnja 1967.godine svećenički red je primio nas sadašnji župnik mons.mr.Tomislav Šporčić. Zlatni je to jubilej - 50.godišnjica misništva.
Na blagdan svetog Petra i Pavla u župnoj crkvi u Otočcu služena je sveta misa u 10,00 sati. Predvoditelj misnog slavlje bio je mons.mr.Tomislav Šporčić župnik, dekan i generalni vikar biskupije, uz suslavitelja don Juru Ladišića pastoralnog surad
Na 12. nedjelju kroz godinu u župnoj crkvi unatoč sparnog i vrućeg vremena na sv. misama sudjelovao je veliki broj vjernika.
Svečanu misu slavio je mons.mr.Tomislav Šporčić, generalni vikar biskupije, dekan i župnik otočki.
U župnoj crkvi Presvetog Trojstva u Otočcu, danas 15.lipnja, na Tijelovo središnje misno slavlje u 10.00 sati predvodio je mons. mr. Tomislav Šporčić, generalni vikar Gospićko-senjske biskupije, dekan i otočki župnik, u suslavlju s don Jurom Ladi
Na Bogoslužju su prisustvovali svi od I.- VIII. razreda sa svojim razrednicima i drugim nastavnicima predvođeni ravnateljicom Anom Marijom Cvitković.
Primanjem sakramenta Svete potvrde 37 ovogodišnjih otočkih krizmanika primilo je puninu Duha Svetoga. Sakrament Svete Potvrde ili Krizme je sakrament kojim krizmanik ulazi u „svijet odraslih“ u vjeri.
Prvopričesnici krenili su u procesiji od Pastoralnog centra do župne crkve. Kako i doliči sjeli su u prezbiterij svetišta, na desnu stranu djevojčice a na lijevu dječaci.
Po završetku pjesme zamolili smo manju grupu da ih pitamo od kuda su kada tako lijepo pijevaju. Ljubazna gospođa kaže mi smo iz župe Marije Pomoćnice iz Zagreba sa Knežije
Radosno su na svoj način razgovarali i zaželjeli jedini drugima laku noć i doviđenja, a Koreanci su bili jako zahvalni župniku što je otvorio crkvu
Na prvoj i drugoj misi župnik Šporčić govorio je ana temu današnjeg evanđelja.
Druga dva sata govrila je dr. Marija Pinezić, profesorica na Bogoslovnom fakultetu u Rijeci. Ona je govorila o moralnim pitanjima.
Predavanje na temu 'Vjerska trpeljivost i netrpeljivost u medijima' održao je predavač prof. dr. Jerko Valković, pročelnik Odjela za komunikologiju na HKS
Svećenici raspravljali o temi nove pastoralne godine, odlučivši da će biti posvećena obitelji te je iznesen prijedlog da se osnuje i biskupijski Ured za obitelj
U samostanu ih je primila č.s. Ljubomira. Sestre su se vraćale iz Drežnik Grada gdje su sudjelovale na sprovodu rođene sestre od s. Felicite Špehar
Dana, 21.svibnja šesta je vazmena nedjalja. Središnje euharistijsko slavlje u župnoj crkvi predvodio je i propovijedao mons.mr.Tomislav Šporčić generalni vikar, dekan i župnik otočki.
Dana, 20.svibnja ( subota) grupa od 40-tak profesora Srednje škole u Biogradu n/m s ravnateljem prof. Ivicom Kerom posjetili su Kuterevo, Otočac, Gačanski park hrvatske memorije, župnu Crkvu, Muzej Gacke, siranu Runolist...
Crkva ispunja do posljednjeg mjesta, velika radost jer nako dužeg vremena u našoj Župi četiri krštenja pod jednom svetom misom.