Svijeće i molitva za Vukovar
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Danas, 18. studenog 2013. učenici i djelatnici Srednje škole u Otočcu upalili su svijeće u dvorištu škole i u predvorju škole molili za pokojne branitelje Vukovara u duhu ujedinjeni sa svima onima koji su isto molili u gradu Vukovaru. Na taj način se već tradicionalno iskazuje poštovanje i zahvalnost vukovarskim i svim stradalnicima Domovinskog rata.

Molitvu za pokojne branitelje u Srednjoj školi predvodio je otočki župnik i dekan – generalni vikar mons.mr.Tomislav Šporčić u pratnji s ravnateljem škole prof. Dinkom Sekula. U dostojanstvenoj šutnji i podužoj koloni pred školom napravili su vijenac od svijeća. Iako je na izgled malo i neznatno, djeluje lijepo i veličanstveno. U svojim razredima od profesora mogli su mnogo više čuti o povijesti vukovarskih stradanja i povijesti Domovinskog rata.

Učenici Osnovne škole u Otočcu upalili su svijeće i postaviti ih na zidić uz školu, te svijeće poredali u znaku srca za Vukovar. Mnogi građani Otočca u večernjim satima, ispred i na prozorima svojih kuća upalili su svijeće u spomen na žrtvu Vukovara, Škabrnje i ostalih gradova stradalnika

škola1
( Mons.mr.Tomislav Šporčić i prof.Dinko Sekula )

v4