Svečanosti
Na misi u zajednicu krštenih primljen je dječak TEO PEŠUN, od oca Ivana i majke Sandre.
Svjedoci su bili: Zoran Miškulin, iz Senja i Gordana Murgić iz Perušića
Svjedoci su bili: Josip Malčić iz Kutereva i Doris Žužić iz Vrhovina.
U župnoj crkvi u Otočcu bila je svečanost krštenja drugog djeteta Juraja obitelji Tomislava Orešković i Josipe r. Pećarić.
Svačanu sv. Misu i obred vjenčanja predvodio je župnik i dekan otočki mons.mr. Tomislav Šporčić, a koncelebrirali su don Anđelko Kaćunko, župnik kompoljski i preč. Josip Šimatović, župnik i dekan udbinski. Pjevanje je predvodio VIS mladih -
Misu i obred vječanja predvodio je o. Tvrtko Barun, SJ - iz Zagreba. Pjevanje je predvodio VIS mladih "Trinitas" župe Otočac
U subotu, 2.lipnja o.g. u župnoj crkvi u Otočcu proslavili su svoje vjenačnje Tomislav Jurković i Mirela Kostelac
Kumovi su bili Danijel Matasić i Marina Babić. Sv. Misu i obred vjenčanja vodio je mons. Tomislav Šporčić, župnik i dekan otočki.
Dana, 10.ožujka, u crkvi Presvetog Trojstva u Otočcu održan je veličanstven i poseban koncert "O Isuse, izranjeni..." pučka korizmena pjevana baština i pobožnosti Like i Gacke.
Dana, 4.veljače peta je nedjelja kroz godinu, u našoj župnoj crkvi proslavlje je Dan života, s središnju svetu misu u 11 sati služio je mons.Tomislav Šporčić.
Crkva danas slavi zajedno dvojicu mučenika iz prvih stoljeća kršćanstva: Svetog Fabijana i Sebastijana. Crkva ih slavi zajedno, iako se njih dvojica nisu niti poznavali, jer je sveti Fabijan mučen i umro prije nego se sveti Sebastijan rodio
Liturgijski ciklus slavlja božićnog otajstva završava nedjeljom Krštenja Gospodinova kada se spominjemo početka Isusova javnog djelovanje, kako nam to predočava i evanđelist sveti Marko u današnjem evanđeoskom odlomku " Ti si Sin moj, ljubljeni !
Poseban radostan događaj bilo je i krštenje male djevojčiće Mari Sekula, od oca Gorana i majke Jasmine rođ.Žubrinić pa se okupila mnogobrojna rodbina i prijatelji.
Cjelokupni obred duže traje nego li to obično biva Sv. Misa. No, dinamičnosti i lijepo obavljenje kako obreda tako i popratnog tumačenja i posebno homilije svratilo je osobitu pozornost i pobožnost prisutnog naroda.
Svjedoci su bili Hrvoje Smoličić i Petra Radošević. Sv. misu i vjenčanje predvodio je župnik mons. Tomislav Šporčić, a pjevanje je predvodio VIS Trinitas.
U župnoj crkvi u Otočcu proslavili smo vjenčanje zaručnika Antonia Burić, sina Fabijana i Katice r. Podnar te Anemarije Matasić, kćerke Nikole i Viktorije r. Popović. Svjedoci na vjenčanju bili su Hrvoje Marincel i Valentina Jergović.
Kumovi su bili Mirko i Klaudija Rožman. Veliki broj rodbine i prijatelja ispunili su crkvu te pažljvo sudjelovali u slavlju.
Na misi u zajednicu krštenih primljen je dječak Kevin Lončar, od oca Denisa i majke Sandre rođ.Jovanović.
Na misi je bio posebno svečano jer su u zajenincu krištenih primljene dvije djevojčice SARA Pećarić od oca Zorana i majke Nikoline rođ.Nikšić i DORA Cvitković od oca Borisa i majke Katarine rođ.Ostović.
Na krštenju okupila se mnogobrojna rodbina i prijatelji iz Otočca i Gospića.
Okupila se brojna rodbina obitelji Pezelj iz Gospića a isti su rođaci našeg nekadašnjeg župnika mons.Vlade Pezelja.
Svečanu misu i obred obnove zavjetovanja predvodio je riječki nadbiskup i metropolita mons. dr. Ivan Devčić uz suslavlje dvadesetak svećenika.
Misu i obred vjenčanja predvodio je župnik mons. Tomislav Šporčić.
Jedne i druge vjenčao je mons. Tomislav Šporčić, župnik i generalni vikar
U subotu, 20. svibnja o.g. u župnoj crkvi Presv. Trojstva u Otočcu sakramenat ženidbe slavili su zaručnici: Antonija Marković, kći Ivice i Ivanke r. Rogić iz Otočca i Josip Brkić, sin Luke i Ankice r. Ban iz Pule.
2023621