Svečanosti
Dana, 4.veljače peta je nedjelja kroz godinu, u našoj župnoj crkvi proslavlje je Dan života, s središnju svetu misu u 11 sati služio je mons.Tomislav Šporčić.
Crkva danas slavi zajedno dvojicu mučenika iz prvih stoljeća kršćanstva: Svetog Fabijana i Sebastijana. Crkva ih slavi zajedno, iako se njih dvojica nisu niti poznavali, jer je sveti Fabijan mučen i umro prije nego se sveti Sebastijan rodio
Liturgijski ciklus slavlja božićnog otajstva završava nedjeljom Krštenja Gospodinova kada se spominjemo početka Isusova javnog djelovanje, kako nam to predočava i evanđelist sveti Marko u današnjem evanđeoskom odlomku " Ti si Sin moj, ljubljeni !
Poseban radostan događaj bilo je i krštenje male djevojčiće Mari Sekula, od oca Gorana i majke Jasmine rođ.Žubrinić pa se okupila mnogobrojna rodbina i prijatelji.
Cjelokupni obred duže traje nego li to obično biva Sv. Misa. No, dinamičnosti i lijepo obavljenje kako obreda tako i popratnog tumačenja i posebno homilije svratilo je osobitu pozornost i pobožnost prisutnog naroda.
Svjedoci su bili Hrvoje Smoličić i Petra Radošević. Sv. misu i vjenčanje predvodio je župnik mons. Tomislav Šporčić, a pjevanje je predvodio VIS Trinitas.
U župnoj crkvi u Otočcu proslavili smo vjenčanje zaručnika Antonia Burić, sina Fabijana i Katice r. Podnar te Anemarije Matasić, kćerke Nikole i Viktorije r. Popović. Svjedoci na vjenčanju bili su Hrvoje Marincel i Valentina Jergović.
Kumovi su bili Mirko i Klaudija Rožman. Veliki broj rodbine i prijatelja ispunili su crkvu te pažljvo sudjelovali u slavlju.
Na misi u zajednicu krštenih primljen je dječak Kevin Lončar, od oca Denisa i majke Sandre rođ.Jovanović.
Na misi je bio posebno svečano jer su u zajenincu krištenih primljene dvije djevojčice SARA Pećarić od oca Zorana i majke Nikoline rođ.Nikšić i DORA Cvitković od oca Borisa i majke Katarine rođ.Ostović.
Na krštenju okupila se mnogobrojna rodbina i prijatelji iz Otočca i Gospića.
Okupila se brojna rodbina obitelji Pezelj iz Gospića a isti su rođaci našeg nekadašnjeg župnika mons.Vlade Pezelja.
Svečanu misu i obred obnove zavjetovanja predvodio je riječki nadbiskup i metropolita mons. dr. Ivan Devčić uz suslavlje dvadesetak svećenika.
Misu i obred vjenčanja predvodio je župnik mons. Tomislav Šporčić.
Jedne i druge vjenčao je mons. Tomislav Šporčić, župnik i generalni vikar
U subotu, 20. svibnja o.g. u župnoj crkvi Presv. Trojstva u Otočcu sakramenat ženidbe slavili su zaručnici: Antonija Marković, kći Ivice i Ivanke r. Rogić iz Otočca i Josip Brkić, sin Luke i Ankice r. Ban iz Pule.
U župnoj crkvi bilo je svečano vjenčanje Milana Šakića, sina ILije i Đurđe r. Ivanović iz Deževca kod Požege i Martine Kraljić, kćerke Stipe Kraljić i Jadranke r. Dujmović iz Otočca
Druga Vazmena nedjelja naziva se još i Bijela Nedjelja iz dva razloga, prvi je taj da su odrasli novokrštenici sudjelovali u misnom slavlju u Vazmenom tjednu u bijeloj krsnoj odjeći te je svečano odlagali na Vazmenu subotu ili na današnji dan, drugi
Običaj su na Uskrsni ponedjeljak posjeti rodbina i prijatelja.
Crkva potpuno ispunjena, puno mladih a i rodbine i prijatelja današnjeg slavlja krštenja male Eve.
Na misi u 11 sati bilo je i krštenje Ivana - sina Daria i Ive Cvitković r. Bukovac.
Zajednica mladih Ivan Pavao II. župe Otočac prošlog je četvrtka skromno proslavila svoj 3. rođendan.
Svjedoci na vjenčanju su bili: Josip Šimić iz Otočca i Vlatka Burić iz Senja. Svečanost vjenčanja i Sv. Mise predvodio je župnik mons. Tomislav Šporčić uz suslavlje vlč. Jure Ladišića.
Moramo znati kakav život imamo, kakav je naš život, kakav je naš kršćanski život. Općenito se, dakle može reći da se ljudi razlikuju ne po boji kože, ne po obrazovanju, ne po svjetonazoru, ne po spolu- jer sve su te razlike nebitne
Kako i priliči za Božićne blagdane naša župna crkva Presvetog Trojstva svečano je uređena.