KATEHETSKA NEDJELJA I VAŽNOST UČENJA

Prema godišnjem Pastoralnom kalendaru naše biskupije, 18. rujna na 25. nedjelju "kroz godinu" i naša je župa na objema sv. misama proslavila Katehetsku nedjelju. Na sv. misi u 9,00 s. pjevanje je vodio dječji zbor pod vodstvom Gabrijele Degoricije, a na misi u 11,00 s. veliki župni zbor pod vodstvom s. Ljubomire.

Župnik mons. Marinko je u propovijedi iznio nekoliko životnih primjera koji potvrđuju koliko je korisno i vrijedno učiti, ne samo u školi nego općenito u životu, a to se posebno odnosi na stjecanje vjerskoga znanja. Upravo zato je važno sve činiti tako da Bogu uvijek dademo prvo mjesto. Jer bez dubokog odnosa s Bogom ne možemo kvalitetno ni učiti. Na to je mislio i Sv. Ignacije Lojolski kad je rekao da "čovjek ne može ni učiti ako nema čisto srce". A čisto srce stječe poštivanjem Božjih zapovijedi odnosno životom po Evanđelju. Posebno je to važno za mlade, jer će tako postupajući steći ne samo školsko znanje, nego i životnu mudrost koja dolazi samo od Boga. Župnik je na koncu školarcima preporučio da se utječu majci Božjoj, koja je "prijestolje mudrosti".

NB: Više fotografija s mise u 11 sati nalazi se župnom Fejs profilu pa s radošću pogledajte: