Vjenčanje Kristijana Majetića i Sandre Rajković

U subotu, 10. kolovoza u župoj crkvi Presvetoga Trojstva u Otočcu slavili smo vjenčanje Kristijana Majetića i Sandre Rajković. Kristijan je sin Dane i Kate r. Šop, živi u Crnom Jezeru Sandra je kći Mile i Zorke r. Brbot , iz Otočca, Biškupljak 20. Svjedoci su bili Milan Samaržija iz Sinca i Danijela Tonković, iz Šumećice. Sv. Misu i obred vječanja predvodio je mons. Tomislav Šporčić u suslavlju s vlč. Anđelkom Kaćunkom i vlč. Jurom Ladišić. A pjevanje s pratnjom na orguljama animirala je č.s. Ljubomira.

U homiliji je župnik Šporčić prvo Isusovo čudo iz Kane Galilejske kad je pretvorio vodu u vino. U svatove su bili pozvani Isus i njegova majka Marija. Kao na svakom početku, tako i u Kani sve je teklo dobro i veselo. Onda je odjednom postalo svima neugodno jer je ponestalo vina. Potrošilo se ono što je obitelj mogla pripremiti, a uzvanici su se osjetili nemoćni i žalosni. Potrošilo se ljudsko, sad se traži ono božansko. Tada se pokazuje brižno oko majke Marije i njezina vjera da im jedino Isus može pomoći. Tako je i bilo. Ono ašto je ljudima izgledalo nemoguće, ipak je Isusu bilo moguće. Od obične vode on čini izvrsno vinom, a tugu okreće u radost. Od razočaranih uzvanika i propale gozbe Bog gradi novi, radosni početak. Slavlje se nastavlja s nadom i povjerenjem u onoga komu je stalo do braka i obitelji. Jer je u njihovoj ljubavi snaga koja čuva strast za životom, osoba je važnija od zakona, a nada pobjeđuje strah. Tu se rađaju snovi. Ovo je samo navještaj radosti koju može donijeti samo Božja prisutnost i njegovo djelovanje ako primamo i molimo Njegovu pomoć i snagu. Ona je potrebna svima a na poseban način supružnicima i roditeljima u tijeku čitavog svog zajedničkog života. Njihova ljubav može biti trajna ako je zalijevana rosom Božje ljubavi. Molimo za znaše zaručnike i sve naše obitelji da mole i dozvole Bogu da ih daje svoju snagu.