Vjenčanje Alena Jurčević i Ane Naglić

U subotu, 11. ov. mj. u župnoj crkvi  Otočac zajedno sa Sv. Misom bilo je i slavlje sakramenta ženidbe.

Vjenčali su se zaručnik Alen Jurčević, sin Velimira i Snježane r. Barbarić  iz Ogulina i Ana Naglić, kćerka Zorana i Marijane r. Kolaković iz Otočca. Svjedoci su bili Marin Prebežić i Ana Babić iz Otočca.

U homiliji Župnik je istaknuo: Ovim obredom slavimo otajstvo ljubavi. Najprije one Božje koja svemu daje život, a u njoj i očaravajuću ljubav ovih dvoje mladih ljudi koji sklapaju sakremenmt ženidbe. Vjenčati se u crkv i vjerovati u sveti sakrament ženidbe, znači biti apostol ljubavi u ovom svijetu, Kristov učenik. Bog može sačuvati vašu ljubav i obnoviti je svaki put kad je ranjena ljudskim slabostima. Normalno je da se posvađate.

Događa se...Samo nemojte završiti dan, da da se ne pomirite. Neka ne zađe sunce nad vašom srdžbom. Stara je i vrlo važna izreka.

Pjevanje uz sviranje na orguljama je predvodila gđa. Gabrijela Degoricija.

/Tš/