Vjenčanje Kristijana Kostelac i Valentine Šporčić

U subotu, 4.srpnja ov.god. u župnoj crkvi Presvetog Trojstva u Otočcu svečano su sklopili crkveni brak zaručnici Kristijan Kostelac, sin Željka i Marije r. Jurković iz Prozora (župe Otočac) i Valentina Šporčić, kći Marijana i Jadranke r. Samaržija iz Otočca. Svjedoci su bili Darijan Rogić i Mila Šporčić. Vjenčanje je bilo pod Sv. misom koju je predvodio Župnik. Pjevanje je predvodio zbor mladih "VIS TRINITAS".

Razmišljanje u homiliji župnik je započeo duhovnom izrekom: "Život je Božji dar Tebi, a način na koji ga živiš tvoj je dar Bogu", tako je i vjenčanje međusobno darivanje, svega što jeste i što imate. Kažu da su zaljubljene osobe slijepe, da svijet ne gledaju realno, a istina je puno ljepša: "Vi ste apostoli srca, ljubavi i života." U evanđelju smo čuli o Isusovom prvom čudu u Kani Galilejskoj, kada je Isus pretvorio vodu u vino. Naš život općenito, pa i u braku znade postati previše običan i razvodnjen. Samo zajedništvo s Gospodinom i njegovom milošću, te život u Njegovoj milosti čuva nas od monotonije i hladnoće. On našu svagdašnju vodu pretvara u vino radosti i oduševljenja.

Čestitamo mladencima i rodbini !

(Tš)