Na blagdan Krštenja Gospodinova krštene Gita i Rita

Dana, 7.siječnja na blagdan Krštenja Gospodinova središnju misu u 11 sati u župnoj crkvi Presvetog Trojstva u Otočcu predslavio je mons.Tomislav Šporčić dekan i župnik otočki. Na misi je bilo posebno svečano jer su krštene bliznakinje Gita i Rita, od oca Mate Votića i Antonele rođ.Cvitković. Zaista lijepo i svečano, te lijepo za početak godine u našoj župi s dva krštenja. Crkva dupkom puna, okupio se veliki broj rodbine, prijatelja i vjernika koji su došli danas proslaviti blagdan kojim i završava božićno vrijeme.

Liturgijski ciklus slavlja božićnog otajstva završava nedjeljom Krštenja Gospodinova kada se spominjemo početka Isusova javnog djelovanje, kako nam to predočava i evanđelist sveti Marko u današnjem evanđeoskom odlomku " Ti si Sin moj, ljubljeni ! U tebi mi sva milina. " Po krštenju trebali bismo biti svjesni i znati što Bog želi s nama na zemlji, to jest koje nam poslanje daje. Čini se da smo mi vjernici u trajnome raskoraku između onoga što jesmo kao krštenici, snagom Duha Svetoga i Božjih darova i onoga što bismo potom trebali svjedočiti i ostvarivati kao djeca Božja na zemlji. Molimo stoga danas da nas prožme otajstvo Kristove prisutnosti među nama, te da po njemu i sami otkrijemo smisao i cilj vlastitoga krštenja. Trudimo se oko osobnoga posvećenja do mjere da postanemo ne samo na riječima, već i u stvarnosti, ljubljena djeca Božja. A onda potom kao posvećeni trudimo se i sami oko posvete svijeta. Jer kao što je Isus posvetio vode Jordana za naše posvećenje, tako smo i mi posvećeni krsnom vodom i milošću za posvećenje svijeta, pa vršimo dosljedno svoj sveti poziv i svoje poslanje.

Euharistijsko slavlje animirao je mješoviti crkveni zbor "Sv.Cecilija".

(ib)